Rahvakogu veeb on arhiveeritud 30.05.2013 seisuga. Uudiseid saab lugeda siit >>
Ettepanekute kogumineJaanuar 2013   AnalüüsVeebruar 2013   ArutelupäevAprill 2013   SeadusemuudatusedAprill 2013
RU EN

Suur aitäh kõigile kes osalesid ja pakkusid välja ideid Eesti demokraatia arendamiseks.

Veebruari teises pooles hakkame siinsamas avalikustama analüütikute ja ekspertide töö tulemusi.

Missing Priit
Sutt
09.01.2013

Alusharidus ehk lasteaiad peavad olema tasuta

Ennem tasuta kõrgharitusest räägimist tuleks meil tagada kõigile lastele tasuta alusharidus (lasteaed) ja toitlustamine. Lapsed on meie riikluse ainsaks garantiiks ja nälgiv ning haridusest kõrvale jääv (vanemad ei jõua maksta kas toidu eest või ka juba ka kohamaksu) laps ei ole võimeline omandama teisi haridustasemeid ning on riigile kaotatud resurss. Läbi tasuta lasteaiakohtade loome me turvalise kasvukeskonna kõigile lastele ning seejärel ei ole vaja ka tegeleda tänases mahus ressursside ümberjagamisega (igasuguste toetuste taotlemise menetlemine ja ümberjaotamine on väga kulukas).

Missing Missing Img_1396-tinz Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Poolas_2012 Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Vladimir_%c3%96%c3%b6pik_25_9_2010 Missing Missing Missing Missing Missing
Missing Missing Missing
Miks peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile
Miks ei peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile

Toetan!

Praegu on tekkinud olukord, kus lapsed arvatakse lasteaiast välja just sellepärast, et vanemad ei jõua maksta. Lasteaias saaks laps vajaliku alghariduse, et hiljem ei tekiks koolis õpiraskusi, kuna tase on märgatavalt nõrgem. Kindlasti on oluline osa täisväärtuslikul toidul, mis lasteaias on olemas, aga vaevalt juhul, kui laps päeval üksi (või vanemate õdede-vendadega) kodus. Minu laps lõpetas lasteaia just eelmisel aastal ja kahjuks nägin selle aja jooksul mitut sellist juhtumit . KOV neile vanematele küll toetust ei olnud.

Triina Eismann
21. jaanuar

toetan tasuta alusharidust

Meil oli ka noorte vanematena raske lasteaiamakse maksta.

Koolis käivate laste eest ei tule maksta üldse nii palju, kui lasteaia eest.

Kuna lasteaed on tegelikult tänapäeval pea kõigi laste elu üks periood, mis tuleb läbida (vähe on vanemaid, kes lastele alusharidust vaid kodus annavad), siis peaks see olema tasuta nagu on põhikoolis käimine.

Ei mingit lasteaia söögiraha maksmist noore lapsevanema taskust!!! Omavalitsus peab maksma tulumaksust ;)!!!! Tallinn loodab tasuta bussisõiduga saada palju sisse registreerujaid, et rohkem makse saada (mina püüan Tallinnast kunagi minema kolida ;) )

Kuna lapsed on just lasteaias käima hakates tavalisest rohkem haiged, siis praeguse süsteemiga jääb lapsevanem ilma nii palgast (kodus olnud ema saab Haigekassast vähe raha, kuna eelmisel aastal polnud tal palka ollagi), kui ka maksab ikka kohatasu.
Väikestes kohtades pidi kohatasu mõnikord väga suur olema. Ise maksin Tallinna lasteaiamakse 2001-2010 ja maksan huviringe 2005-2013.

Kai Kaarna
10. jaanuar