Rahvakogu veeb on arhiveeritud 30.05.2013 seisuga. Uudiseid saab lugeda siit >>
Ettepanekute kogumineJaanuar 2013   AnalüüsVeebruar 2013   ArutelupäevAprill 2013   SeadusemuudatusedAprill 2013
RU EN

Suur aitäh kõigile kes osalesid ja pakkusid välja ideid Eesti demokraatia arendamiseks.

Veebruari teises pooles hakkame siinsamas avalikustama analüütikute ja ekspertide töö tulemusi.

Missing Olari
Koppel
09.01.2013

Lühendada Riigikogu koosseisu ametiperioodi praeguselt neljalt aastalt kahele

Praegu valib Eesti kodanikkond Riigikogu ametisse neljaks aastaks. Nagu lähiminevik on ilmekalt tõestanud, leiab selle aja jooksul nii Eestis kui ka Eestit mõjutavas lähiümbruses ja globaalselt kogu maailmas aset nii palju muutusi, et paljude otsuste langetamiseks pole 4aastaks valitud parlament saanudki rahvalt mandaati küsida. Selle asemel võiks lühendada Riigikogu koosseisu ametiaega praeguselt neljalt aastalt kahele. See sunniks Riigikogu liikmeid tihedamale suhtlemisele oma valijatega ning muudaks seadusandja tegevuse dünaamilisemaks ja paindlikumaks.
See muutus saab loomulikult toimida vaid kooskõlas valimiste rahastamise ja valimiskampaania reformiga. Aktiivset valimiskampaania perioodi tuleks lühendada ja kampaaniakulutusi piirata.

Aa0105981_id_kaart Missing Missing
Dsc_0299 Missing Missing Imgp0026 Missing Missing Missing Widescreen_(8)_3 Mina_10dd 2012 Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Snapshot_20130107_1 Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Vello Missing Missing Missing Missing Facebook Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Katrin_pere Missing Missing
Miks peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile
Miks ei peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile

Niigi siiber nendest valimistest ...

See ei parandaks raudselt ei töö kvaliteeti ega jäta ka saadikutele aega oma tegemiste eest vastutada. Milleks koormata veel ka meie maksumaksjat ?

Aivo Peterson
09. jaanuar