Rahvakogu veeb on arhiveeritud 30.05.2013 seisuga. Uudiseid saab lugeda siit >>
Ettepanekute kogumineJaanuar 2013   AnalüüsVeebruar 2013   ArutelupäevAprill 2013   SeadusemuudatusedAprill 2013
RU EN

Suur aitäh kõigile kes osalesid ja pakkusid välja ideid Eesti demokraatia arendamiseks.

Veebruari teises pooles hakkame siinsamas avalikustama analüütikute ja ekspertide töö tulemusi.

Missing Mart
Sonn
07.01.2013

RE-st rahastamine lõpetada, samuti annetused. Liikkmemaksud kohustuslikuks.

Annetustest loobumine välistab "musta" raha abil erakondade mõjutamise. RK ja KOV saadikutele kõrgem liikmemaks, õppuritele ning pensionäridele väiksem.Mittemaksjad peavad erakonnast lahkuma.

Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing 2a80e3e0-9a19-4cc0-bf6f-14e3ab8a717a Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing A1474685_copy Missing Missing Missing Olev_06.11.08-1 Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Mina Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing
A62e1066272807ba0c679df32ca7eeb7 Meikar 28051_477328542290065_2050125831_n Dsc_0299 Missing 39107090296 Missing Missing Imgp0026 Marektamm-5 Missing Headless Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Maikel_msn_49 Missing Skype_olev Missing Missing Missing
Miks peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile
Miks ei peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile

ei ole vaja hirmutada Läti kogemusega

Valimiseelsed ja muud reklaamid tuleb ära keelata, mistõttu ei ole vaja ka riikliku toetust ning muid annetusi. On kindlad saated etv-s ja raadios kus oma maailmavaateid tutvustada.
Kellele neid reklaame vaja on?

Aarne m ä n n i k
08. jaanuar

Ainult liikmemaksudest rahastamine on läbipaistv

Paraku jäävad annetajate motiivid alati kahtlasteks. Riigi, see tähendab kõigi maksumaksjate raha kasutamine ühe või teise maailmavaate propageerimiseks ei vasta avalikule huvile vaid kitsale huvirühmale. Ses mõttes on riiklik rahstamine amoraalne..

Mait Raava
07. jaanuar

Mustalt mõjutamine onju kriminaalne tegu siis.

Olukorras kus kõik annetused on keelatud on igasugune rahaga mõjutamine otsene altkäemaks ja sellisena ka karistatav. Lisaks on ta raamatupidamise kaudu ka kergelt avastatav.

Rikkamate kodanike eelisseisundit väldiks kui ka liikmemaksu suurus on riiklikult fikseeritud.

Partei ei vaja tegelikult palju raha, eriti siis kui riik teda valimiskampaania läbiviimisel toetab (pakub meediapinda platvormi ja kandidaatide tutvustamiseks).

Tarmo Kaldma
07. jaanuar

Ettepanek ei välista erakondade mõjutamist "musta" raha abil

See ettepanek ei lahenda minu meelest kirjeldatud probleemi - erakondade mõjutamine "musta" raha abil on jätkuvalt võimalik ka siis, kui lõpetatakse rahastamine RE-st ja annetustest. Kui need ära keelata, siis leitakse teistsugused skeemid, kuidas "mustalt" mõjutada. Probleemi, mida nimetatud ettepanek lahendab, peaks paremini läbi mõtlema.

RE-st rahastamine on seotud aga teiste probleemidega, nimelt pole täpselt selge, milleks ja kuhu RE-st antud raha läheb. RE-st rahastamine erakondadele peaks minu arvates olema kulupõhine ja kõigile erakondadele võrdväärne (mitte ei tohiks olla seotud kohtade arvuga Riigikogus).

Rudolf Osman
07. jaanuar

Palju kisa, vähe villa

Olen seda teemat kaudselt ühes teises kommentaaris käsitlenud, aga - see looks ebavõrdsed olud suurepalgaliste ja väiksepalgaliste inimeste võimalustele osaleda päevapoliitikas (ainult rikkad oleks piisavalt rikkad et luua ja töös hoida erakondi). Samuti suuendab RK ja KOV saadikute kõrgem (kohustuslik) liikmemaks lõhet suurte ja väikeste (uute ja vanade, esindatud ja esindamata) erakondade vahel veelgi.

Sander Maripuu
07. jaanuar

Ettepanek ei aita parteikultuurile kaasa

Kui kaotada ära igasugune parteide riigipoolne toetamine, siis näitab Läti kogemus, et parteid muutuvad eriti altiks "musta raha" vastuvõtmisele. On selge, et ainult liikmemaksudest pole võimalik ülal hoida üleriiklikku parteiaparaati ega tegeleda partei arendustegevusega. Ja kuna loodus tühja kohta ei salli, siis hakkab partei eelarveaukudesse imbuma paratamatult kahtlase päritoluga raha, mida õnnestub ühel või teisel moel ikka ametlikuks vormistada.

Marek Tamm
07. jaanuar