Rahvakogu veeb on arhiveeritud 30.05.2013 seisuga. Uudiseid saab lugeda siit >>
Ettepanekute kogumineJaanuar 2013   AnalüüsVeebruar 2013   ArutelupäevAprill 2013   SeadusemuudatusedAprill 2013
RU EN

Suur aitäh kõigile kes osalesid ja pakkusid välja ideid Eesti demokraatia arendamiseks.

Veebruari teises pooles hakkame siinsamas avalikustama analüütikute ja ekspertide töö tulemusi.

Missing Tarmo
Kaldma
09.01.2013

Valimisõigus vaid neile kes riiki ka tegelikult panustavad

Kes maksab pab saama ka muusikat tellida. Maksumaksjad peavad riiki üleval. Seega on igati õiglane kui ainult tegelikult makse maksnud omavad hääleõigust. Võibolla isegi proportsionaalselt oma maksude suurusega. Veel on variant kehtestada vabatahtlik kodaniku maks mille tasunud saavad ühe hääle, mitmekordselt tasunud ka mitu häält. Oleks täiesti seaduslik hääle ostmine ja kuritarvitustesse ma ei usu, sellisel viisil ostetud hääled lähevad liiga kalliks.
Igal juhul kõrvaldaks selline süsteem valimistelt asotsiaalse seltskonna, mis olekski peamine ettepaneku eesmärk.

Missing Top20 Missing Missing Missing Missing Snapshot_20130107_1 Missing Missing
Aa0183157 Dsc_0299 Missing Missing Imgp0026 Missing Missing Marektamm-5 Missing Missing Img_1396-tinz Widescreen_(8)_3 Missing Missing 2012 Missing Missing Missing Missing _ilt2175 Missing Img_0127 Aa0314305 Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Vello Missing Missing Missing Facebook Missing Missing Missing Missing Missing Katrin_pere
Miks peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile
Miks ei peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile

Üldjoontes õigel teel.

Idee on üldjoontes õigel teel, kes panustab las ka valib ja vastutab oma valikute eest. Igal valijal on siiski üks hääl, igal muul juhul on hääletus teiste osaliste suhtes ülekohtune. Võiks ette kujutada isikut, kes omab seoses varandusliku seisusega õigust miljonile häälele. Mida teised saaksid teha?

Joel-Fredi Jõgise
09. jaanuar

maksumaksjate riik

Kui hirmsasti tahetakse kehtestada mingisuguseid tsensuseid valimistele, siis oleks kõige õiglasem süsteem, kus riigi poolt delegeeritavad õigused kodanike osalemisele riigi juhtimises on vastavuses nende inimeste kohustustega riigi ees. Täpselt samuti nagu aktsiaseltsi eest otsustajate ring on piiratud aktsiate omanikega, siis riigi eest otsustajate ring võiks piirduda maksumaksjatega ehk siis nende kodanikega, kes peavad riiki üleval, mitte ei ole ülalpeetavad riigisõltlased. Iga kodanik, kes on huvitatud riigi käekäigu eest, saab anda tema heaks oma panuse, makstes riigile makse. Maksumaksjaid ei tule segamini ajada rikaste inimestega. Kui inimesel on väiksemad tulud, siis maksab ta vähem makse, kuid maksumaksja staatus laieneb talle igal juhul. Riik toimiks ühiskassa printsiibil, kus riigile makse maksev kodanik on huvitatud tema heast käekäigust. Küll säiliks valimisõiguseta kodanikel õigus osutuda valituks, sest vastupidine otsus piiraks maksumaksjate ehk valijate vaba tahet.

link: personainfieri.wordpress.com/2012/03/17/maksumaksjate-riik/

Holger Mö–lder
09. jaanuar

Ainult rahas ei saa mõõta panust ühiskonda

Osad õpivad, osad kasvatavad lapsi, osad tegelevad tasuta heategevusega, jne.

Lauri Rooden
09. jaanuar

Demokraatlik riik ei ole aktsiaselts

See oleks "raha võimu" kindlustamine, mis viiks meid orjanduslikku ühiskonda tagasi.

Jaan Leetsar

Jaan Leetsar
09. jaanuar