Rahvakogu veeb on arhiveeritud 30.05.2013 seisuga. Uudiseid saab lugeda siit >>
Ettepanekute kogumineJaanuar 2013   AnalüüsVeebruar 2013   ArutelupäevAprill 2013   SeadusemuudatusedAprill 2013
RU EN

Suur aitäh kõigile kes osalesid ja pakkusid välja ideid Eesti demokraatia arendamiseks.

Veebruari teises pooles hakkame siinsamas avalikustama analüütikute ja ekspertide töö tulemusi.

Missing Aare
Kiisler
09.01.2013

Riigikogu liikmed valida piirkonniti ja häälteenamuse järgi.

Riigikogu valida piirkondade kaupa. Kandidaadid ainult selles piirkonnas elavad ja peale pöliitika ka mingit muud tööd teinud inimesed. Võidab enim hääli saanud kandidaat.

Missing Missing Liivad%c3%bc%c3%bcnid Mina_10dd Missing Alger Missing Missing Missing Poolas_2012 Missing Missing Missing Snapshot_20130107_1 Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Jaak_haud Missing Missing 68831_115390938524096_1664505_n Missing
Dsc_0299 Missing Missing
Miks peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile
Miks ei peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile

Piironnad saaksid oma esindaja.

Täiendan oma ettepanekud ja vastan nii poolt kui vastuargumendile. Piirkonnad saaksid siis oma esidajad, keas oleksi riigikogus umbes pooled. Omad mehed piirkondadest ei laseks kogu rahval Tallinna joosta. Töö tegemise kohta. on tekkimas noorte pliitikute põlvkond, kes pole mingit muud tööd teinud. Nad ei tea midagi ja hakkagi midagi teadma üldse töö tegemisest ja elust piirkondades . Sissekirjutus peab piironnas olema. Rahvas kandidaadi ülesseadja teab kas on oma mees Aare Kiisler

Aare Kiisler
12. jaanuar

Riigikogu liikme töömehetee

Riigikogu liige saab olla alates 21 eluaastast. Seega ei saa eeldada, et noorel inimesel on ette näidata pikaajaline töömetee. Probleemseks kujunevad tele- raadio näod-hääled: näitlejad lauljad, tantsjad, sportlased. Nimed on kõigile tuntud ja valimistel valituks osutatuks on suur eelis tavalise tööinimesega võrreldes. Mida peab tähendama muu töö ja kui pikk peab olema töömehepõli enne kandideerimisküpsust. Kui me soovime väärikate ja elukogemusega inimeste pääsu riigikogusse peaksime tõstma vanusepiiri - näiteks 40 eluaastani, et lapspoliitikud või broilerid ei oleks nimekirjad vallutanud. Piirangud peaksid olema ka avaliku elu tegelastel, just nendel avalikult tuntud nimedel.
Lugedes eelnevaid ettepanekuid: töötasu vähendamine, riigikogu liikmete arvu vähendamine, riigikogu liikme järel nuhkimise suurendamine, kaamerate paigutamine riigikogus kõikjale, hüvitiste maksmise lõpetamien jne, jne - siis küsin: Kas sellist riiki ja Riigikogu me ikka tahame ja kes sinna kandideerida tahab.

Toivo Einaste
09. jaanuar

Raske kontrollida

Kuidas defineerida "selles piirkonnas elavad"? Sissekirjutuse järgi? Aga kui ma ei ela kohas, kus olen sisse kirjutatud? Aga kui mul on mitu elukohta (näiteks käin tööl Tallinnas, aga nädalavahetused veedan mujal)? Samuti, mis on "mingi muu töö"? Väiksena õpetati mulle, et lapse töö on õppimine. Samuti müüsin ajalehti ja jäätist. Kas see läheks arvesse?

Sander Maripuu
11. jaanuar