Rahvakogu veeb on arhiveeritud 30.05.2013 seisuga. Uudiseid saab lugeda siit >>
Ettepanekute kogumineJaanuar 2013   AnalüüsVeebruar 2013   ArutelupäevAprill 2013   SeadusemuudatusedAprill 2013
RU EN

Suur aitäh kõigile kes osalesid ja pakkusid välja ideid Eesti demokraatia arendamiseks.

Veebruari teises pooles hakkame siinsamas avalikustama analüütikute ja ekspertide töö tulemusi.

Missing Margus
Tilgar
09.01.2013

Muuta valimisreklaam Valimisdebattideks.

Valimisreklaam avalikus meedias ja avalikus ruumis keelustatakse (olgu siis reklaamiseaduses või valimisseaduses). Kandidaatide ja erakondade platvormide-programmide tutvustamiseks tellib seadusega määratud valitsuastus(valimiskomisjon?) tele-;raadio- ning ajalehtedesse valimisperioodil riigipoolt makstud saateaega/leheruumi, Kõigil valimistel kandideerivatel erakondadel võimalik oma vaateid ja arengukavasid võrdses mahus tutvustada. Oluliseks osaks nendest tutvustustest peaks moodustama Foorumi-sarnased väitlused. Tellitav maht peaks tagama võimaluse nii saadetes osalejatele piisava tutvustuse, kui ka valijatele piisava kättesaadavuse valimisinfo hankimiseks. Valimisreklaami rikkujatele tuleks kehtestada rahaliselt suured trahvid ja korraldada poliitreklaamide võimalikul ilmumisel nende kohene eemaldamine( tellitav teenus era-reklaamifirmadele) valimisreklaami korraldava asutuse poolt).
Ettpanek haakub samas Erakondade rahastamise teemaga, mis eeldab et Erakondadele keelustatakse kõik annetused ja vähendatakse riigipoolset toetus, sest senine põhiline rahavajadus - Poliitreklaam pole enam võimalik. Ja erakondade rahavajadused piirduvad oma sisevajaduste katmisega. Selleläbi eemaldaksime suure hulga korruptsioonimaigulisi tegusid erakondadelt.

Aa0183157 Aa0105981_id_kaart Ott_profiil Dsc_0299 Missing Missing Missing Missing Imgp0026 Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Aa0314305 Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Mina_2 Missing Missing Missing Missing Missing Vello Missing Missing Missing Missing Jaak_haud Missing Mina Missing Missing Missing Missing Triin_veber Missing Missing Imgp6928_daaliat_otsimas Missing Missing Missing Missing Missing Katrin_pere Missing
Marektamm-5 Missing Missing
Miks peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile
Miks ei peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile

Mida võiks piirata.

Valimisreklaamiks, mida tuleks keelata võiks kuulutada kõik teles, veebis, ajakirjanduses ilmuv piltreklaam, videoklipina ilmuv reklaam, raadiost avaldatav hüüdlausetana avaldatav rekalaam, avalikus ruumis avaldatavad piltreklaamid, videoklipid.

Margus Tilgar
10. jaanuar

Definitsioon

Valimisreklaam on sõnaline või pildiline info, mille avaldamiseks on makstud raha, ja mis on kokku viidav valimistel kandideeriva isiku või nimekirjaga.

link: rahvakoguja.wordpress.com

Meelis Kaldalu
23. jaanuar

Auku auguga

Marek Tamm vist ei pane tähele, et ka tema poolt soovitatav lahendus eeldab valimisreklaami defineerimist (vastasel korral oleks võimatu seda mahustada)

link: rahvakogu.eu

Meelis Kaldalu
23. jaanuar

Definitsioon

Valimisreklaam on see kui kandidaat ei seleta,kuidas ta kavatseb mingit olukorda muuta või kellegi elujärge paremaks teha,vaid hõikab loosungeid stiilis:”Kõigile parem palk,meiega võidavad kõik vms.”

Toivo Kalmo
10. jaanuar

Kuidas defineerida valimisreklaami?

Ettepaneku peamine nõrkus on see, et ma ei näe võimalust pakkuda selget definitsiooni sellele, mis on valimisreklaam ja mis ei ole. S.t. pole võimalik kehtestada kõikidele valimistel osalejatele rääkimis- ja esinemiskeeldu kogu valimiskampaania ajaks. Viljakam on siiski selline lahendus, et täpselt fikseerida valimisreklaami kohad ja piirid (nt ainult ERR-i kanalites, ainult teatud suurusega plakatid jne).

Marek Tamm
09. jaanuar