Rahvakogu veeb on arhiveeritud 30.05.2013 seisuga. Uudiseid saab lugeda siit >>
Ettepanekute kogumineJaanuar 2013   AnalüüsVeebruar 2013   ArutelupäevAprill 2013   SeadusemuudatusedAprill 2013
RU EN

Suur aitäh kõigile kes osalesid ja pakkusid välja ideid Eesti demokraatia arendamiseks.

Veebruari teises pooles hakkame siinsamas avalikustama analüütikute ja ekspertide töö tulemusi.

Koopia_%c3%bcksusest_sam_0804 Anne
Hanson
09.01.2013

Riigikogu liikmete arvu vähendada 51-le!

Vähendamisest on palju kirjutatud ajakirjanduses ja läbi viidud arutelusid ,kuid TEGUDENI võiks ka kunagi jõuda.Nii väike riik ei vaja nii suurt Riigikogu.Kokkuhoid peaks algama ülaltpoolt.
Kihnu Virve ettepanek on hea.Ainult aastaks vahetaks ta ära Riigikogulase palga ja enda pensioni.Talle jatkuks elu lõpuni.
Ootame suuri asjamehi ka maa piirkondadesse külla!

Missing Missing Missing Missing Missing Missing Liivad%c3%bc%c3%bcnid Koopia_%c3%bcksusest_sam_0804 Missing %c3%9cllar-metsand-150x150 Missing Missing Missing Missing Missing A1474685_copy Missing Missing Missing Missing Poolas_2012 Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Vello Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Jaak_haud Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Vallamajas_10.09.2010_006 Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Katrin_pere Mina
Missing Imgp0026 Marektamm-5 Missing Img_9504 Missing Nagunagu Missing Facebook Missing Missing
Miks peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile
Miks ei peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile

Vähem liikmeid, rohkem tööd

Piisaks ju isegi vähemast liikmetest. See on see esimese eestiaegne põhimõte. Nüüd teevad suurema osa tööst ära arvutid. Korruptsioonigi on võimalik tehniliselt uurida, kahjuks küll seadused ei luba salaja lindistada.

Indrek Ritso
10. jaanuar

101 sobib rohkem

Siin tuleb kaaluda poolt- ja vastuargumente.Ühest küljest hoiaks riik vähema arvu saadikute puhul pisut raha kokku.Teisest küljest on aga parteide ladvikutel väiksemat arvu inimesi kergem ära osta ja omale kuulekaks teha.Hetkel pole muidugi vahet,ligi 100 on praegugi kuulekad.Arvan,et igal saadikul on oma arvamus ja südametunnistus olemas,aga saadik ei saa oma arvamusest juhinduda,sest muidu jätab partei ta järgmisel korral parlamendi ukse taha.Kui aga kunagi läheks korda saadikud parteiladvikute dikdaadist vabastada,siis 101 saadiku kaudu jõuaks parlamenti poole rohkem erinevate valijate soove kui 51 puhul.

Toivo Kalmo
09. jaanuar