Rahvakogu veeb on arhiveeritud 30.05.2013 seisuga. Uudiseid saab lugeda siit >>
Ettepanekute kogumineJaanuar 2013   AnalüüsVeebruar 2013   ArutelupäevAprill 2013   SeadusemuudatusedAprill 2013
RU EN

Suur aitäh kõigile kes osalesid ja pakkusid välja ideid Eesti demokraatia arendamiseks.

Veebruari teises pooles hakkame siinsamas avalikustama analüütikute ja ekspertide töö tulemusi.

Alger Alger
Tammiste
09.01.2013

Erakondade riigipoolse rahastamise suurus sõltuvaks liikmemaksudest.

Erakondade riigipoolne rahastamine peaks sõltuma erakonna liikmemaksude laekumisest. Liikmemaksude laekumine näitab erakonna tegeliku liikmete hulka ja selekteerib välja nn. "surnud hinged" ning näitab erakonna jätkusuutlikust.

Missing Missing Dsc_0299 Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Mina_002 Missing Missing Minaise Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Aarekasemets_lse_sociology100 Missing Missing Missing Missing Missing Mina_2 Missing Missing Missing Maikel_msn_49 Missing Missing Missing Missing Missing Missing Andres_base Missing Missing Missing Missing Missing Missing Skype_olev Missing Missing Missing Jaak_haud Missing 527660_201464343295213_397442827_n Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Alger
Missing Imgp0026 Missing Missing Missing Mina Missing
Miks peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile
Miks ei peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile

Nagu pensionisammas

Hea mõte. Rahastamisele tuleb siiski ka limiidid paika panna.

Raul Vibo
14. jaanuar

Liikmete nimekirjad on avalikud

Ega seda 100%-se kindlusega saagi garanteerida, et keegi ei maksa teise eest. Kuid lähtume siiski sellest, et liikmemaks on liikmemaks. Erakondade liikmete nimekirjad on avalikud ja samuti peaks olema avalikud ka põhikirjad kus peab olema liikmemaksu suurus näidatud. Teoreetiliselt on võimalik ka kontrollida panga väljavõtete järgi, kes kui palju on liikmemaksu tasunud. Küsimus tekib ainult sellega, kes seda kontrolli teostab? Aga olen täiesti kindel, et ühiselt mõeldes leiame ka sellele küsimusele vastuse.

Alger Tammiste
10. jaanuar

Teise eest liikmemaksu maksmine on OK!

Kui mina oma elukaaslasega kuulume mõlemad ühte erakonda, siis miks ei võiks üks meist meie mõlema eest liikmemaksu ära maksta?

Sander Maripuu
11. jaanuar

Hea erakondade sisedemokraatiale

Muutes liikmemaksu kohustlikuks ning siduda liikmemaksude laekumisega riigipoolne rahastamine peavad erakonna juhtorganid tegelema rohkem lihtliikmetega, seletama ja põhjendama toimuvat. Lihtliikmetel tekib üks hoob, millega mõjutada 'tagatubade' otsuseid, tegu oleks sisuliselt iga-aastase sisemise usaldushääletusega.

Teise liikme eest liikmemaksu tasumine oleks OK, kui liikmemaksude tasumine on lubatud pangaülekandega ning liikmemaksude jaoks on eraldi konto, mille väljavõte on avalik.

Peep Otstavel
14. jaanuar

Kas teise eest võib ka erakonna liikmemaksu maksta?

Põhimõtteliselt on ettepanek asjalik, kuid mäletan, et kunagi oli vist selline juhus, et keegi sattus erakonna nimekirja ning ise liikmemaksu ei maksnud, kuid keegi teine maksis tema eest.

Kas võis nii olla?
Kui jah, siis mida sel juhul ette võtta, kui keegi maksab teiste liikmemakse. Kas arvestada liikmemaks makstuks?

Meil on erakondi, kes poevad igast august läbi ja selle ettepaneku korral on ka risk olemas.

Mis teie arvate?

Kai Kaarna
10. jaanuar