Rahvakogu veeb on arhiveeritud 30.05.2013 seisuga. Uudiseid saab lugeda siit >>
Ettepanekute kogumineJaanuar 2013   AnalüüsVeebruar 2013   ArutelupäevAprill 2013   SeadusemuudatusedAprill 2013
RU EN

Suur aitäh kõigile kes osalesid ja pakkusid välja ideid Eesti demokraatia arendamiseks.

Veebruari teises pooles hakkame siinsamas avalikustama analüütikute ja ekspertide töö tulemusi.

Missing Lauri
Lilleoks
09.01.2013

Volikogudes ei tohiks olla KOV allasutuste juhte, kes siis hääletavad oma eelarvet...

KOV volikogudes ei tohiks olla KOV allasutuste juhte, kes siis eelarve koostamisel ei tunne mingeid piire ja kohustusi säästa kui on vaja säästa. Ja naad ei muretse sellepärast , et kust se raha laekub eelarvesse. Nemad teavad et ma pean oma asutust juhtima ja täitma oma asutuse töötajatele enne valimis antud lubadusi et palk ei lange, tulevad preemiad ,suvepäevad jne. Kui naad peaks ise selle oma eelarve raha teenima välja sinna eelarvesse, siis naad vast oskaksid hinnata seda hoopis teise pilguga. Ollakse harjunud et Riik annab mina kulutan. Kui vaja olla solidaarne üldsusega, siis seda kahjuks ei olda. Õeldakse aga me ei saa ju vähemaga majandada. Ja las siis kannatavad need valdkonnad kus allasutuste juhid ei majanda, või siis need piirkonnad kohalikus omavalitsuses ,kus need juhatajad ei ela, kas siis teedevõrgustik, ühistransport , kultuur, sport jne. Ühesõnaga tekib ju huvide konflikt kui need Juhatajad hääletavad oma allasutuse eelarvet, sinna siis kuuluvad investeeringud ja palgad !!! Ja las siis teised kannatavad ,kuidas nende külasse viiv tee on nagu kuumaastik. Või muul moel kannatades.

Aa0105981_id_kaart Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing %c3%9cllar-metsand-150x150 Missing Missing Missing Missing Alger Missing Aa0314305 Missing Missing Missing Missing Missing Poolas_2012 Missing Missing Missing Missing Snapshot_20130107_1 Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Photo Missing Agu_aef_seminaril Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Vello Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing
Missing
Miks peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile
Miks ei peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile

see oleks lihtsalt eetiline.

Volikogudesse võiksid need allasutuste juhid kuuluda, aga tingimusel, et naad taandavad ennast valla eelarvete hääletamisel,või mõnel muul otsusel, mis puudutab seda konkreetset allasutust.

Lauri Lilleoks
29. jaanuar

Mitte ainult juhte vaid ka töötajaid

KOV allasutuste juhid ja töötajad on väga lihtsasti mõjutatavad KOV juhtide (vallavanem, abivallavanem jne.) poolt. Nende hääletamist volikogus ei saa alati pidada erapooletuks ja valija huve silmas pidavaks.

Alger Tammiste
09. jaanuar

Ahto Lääts

Kas keegi tunneb kedagi ,kes teab mõnd hooldekodu juhatajat ,kes pole volikogus ? Teate ehk ka seda kuidas hooldekodudes valimised toimuvad? Kõik hoolealused tulevad valima väikeste paberitükikestega ,kuhu on juba kirja pandud ,kelle poolt hääletada.

Ahto Lääts
09. jaanuar