Rahvakogu veeb on arhiveeritud 30.05.2013 seisuga. Uudiseid saab lugeda siit >>
Ettepanekute kogumineJaanuar 2013   AnalüüsVeebruar 2013   ArutelupäevAprill 2013   SeadusemuudatusedAprill 2013
RU EN

Suur aitäh kõigile kes osalesid ja pakkusid välja ideid Eesti demokraatia arendamiseks.

Veebruari teises pooles hakkame siinsamas avalikustama analüütikute ja ekspertide töö tulemusi.

Missing Veiko
Kiel
09.01.2013

"Riigikogu liige" olgu aupositsioon!

Tervist!
Teen ettepaneku lõpetada Riigikogu liikmetele palga ja kõikvõimalike tasude, hüvitiste, eripensionite jms maksmine ning kehtestada Riigikogu liikmetele isiklik materiaalne vastutus Riigikogus vastuvõetud otsuste eest.
Vastutusest vabastaks isiklik vastuhääl.
Arvan, et sel juhul soovivad Riigikokku pääseda tõesti vaid ainult need, kes tegelikult ka tahavad eesti elu paremaks muuta, Riigikogu pääseks valitsuse "kummitempli" rollist ja muutuks tegelikult ka seadusandjaks ning seaduste müümise peaks minimeerima isiklik reaalne materiaalne vastutus.

Missing Missing Liivad%c3%bc%c3%bcnid Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Mina_2 Missing Missing Missing Jaak_haud Missing Vladimir_%c3%96%c3%b6pik_25_9_2010 Missing Missing Missing Missing
Urmokybar_net Missing Missing Jaanus_nurmoja_2012_ruut Imgp0026 Marektamm-5 Missing Missing Pilt Minaise Missing Missing Aarekasemets_lse_sociology100 Missing Missing Maikel_msn_49 Missing Missing Missing Missing Skype_olev Missing Missing Missing Missing Missing Missing Dsc_0299
Miks peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile
Miks ei peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile

Rumalus ei vabasta vastutusest

Seega on täiesti õige et ka need kes heauskselt mingit lollust toetasid selle eest vastutavad. Iseasi kuidas seda vastutust mõõta muidugi.

Tarmo Kaldma
16. jaanuar

Vaesus ja ebaeetilisus ei ole seotud

Pigem on seotud rikks ja ebaeetilisus. Seega ei muuda makstav tasu riigikogulasi eetilisemaks. Pigem kasvab süües isu.

Tarmo Kaldma
16. jaanuar

Töökoormus riigikogulasena on väike

See ei sega oma põhitöö tegemist. Ka ei tule alati kohale tulla, hääletada ja materjalidega tutvuda saab ju ka arvutist. Mitte ilmaaegu pole Riigikogu saal enamasti pooltühi.

Töö komisjonides on teine asi ja see eeldab ka tasustamist.

Tarmo Kaldma
16. jaanuar

Sel juhul vajalik riigiesindajatel pädevus

Hetkel esindatakse oma erakonda(parteid), mitte rahvast või oma kompetentseid vaateid. Järelikult sobiks esinduskokku vaid väga erudeeritud ja eetiline isiksus, kes mõistab asjade olemust ja oskab näha laiemalt. Kindlasti seab see vanusepiirid ja ka perekondliku ja ametialase kogemuse olemasolu vajaduse.

Ilusaid mõtteid!
Jan

Jan Vutt
10. jaanuar

Et seadusloome huvitegevuseks?

Parlamendiliikme töö muutmine palgavabaks tähendaks sisuliselt selle degradeerimist huvitegevuseks. Päeval laon asfalti, õhtul astun Toompealt läbi ja arutan pisut koos teistega olulist seadusemuudatust :)
Kvaliteetseid seadusi oleks sel moel ehk võimalk luua ainult juhul, kui neist olemasolevatest ja edaspidi loodavatest oleks vaja vaid murdosa. See tähendaks, et elaksime kommunismis, mida teatavasti aga ei õnnestunud üles ehitada.

Jaanus Nurmoja
22. jaanuar

Ettepanek ei pruugi anda soovitud tulemust

Kui Riigikogus töötamist mitte tasustada, siis on selge oht, et suur osa andekaid ja haritud inimesi ei saa endale töötamist Riigikogus lubada, sest see pole majanduslikult võimalik (millegi eest peab ka elama). Seega hakkaks Riigikogu koosnema ennekõike jõukatest inimestest, kes pole selleks tööks aga tingimata kõige pädevamad, rääkimata sellest, et otsused hakkavad peegeldama rikkama elanikkonna kihi huve.

Marek Tamm
10. jaanuar

Ebaõiglane

Lisaks Mareki toodud vastuväidetele tundub ka ebaõiglane nõuda kelleltki materiaalset vastutust, kui talle endale selle töö eest ei maksta. Pealegi, kuidas seda materiaalset vastutust mõõta?

Urmo Kübar
10. jaanuar

Seaduste müümine võib pigem suureneda...

... kuivõrd elamisraha on kuskilt ju vajalik teenida. Pealegi on materiaalset vastutust väga keeruline siinkohal kasutada. Esiteks ei pruugi kõik potentsiaalsed "ostetud seadused" otsest varalist kahju kellelegi tuua. Teiseks, kui üks Riigikogu liige toetab seadust, mis talle tundub õiglane ja tore, kuid pärast tuleb välja et see oli mõne ärimehe tellimus, siis kes süüdi on ja kes kellele kui palju maksma peab?

Sander Maripuu
11. jaanuar