Rahvakogu veeb on arhiveeritud 30.05.2013 seisuga. Uudiseid saab lugeda siit >>
Ettepanekute kogumineJaanuar 2013   AnalüüsVeebruar 2013   ArutelupäevAprill 2013   SeadusemuudatusedAprill 2013
RU EN

Suur aitäh kõigile kes osalesid ja pakkusid välja ideid Eesti demokraatia arendamiseks.

Veebruari teises pooles hakkame siinsamas avalikustama analüütikute ja ekspertide töö tulemusi.

Img_1064 Kaido
Hint
09.01.2013

Rahastamine peaks olema Maksu- ja Tolliameti pärusmaa.

Parteide rahastamine ei ole teatavasti tavaline "heategevus", kui seda loomulikult nii üldse saab nimetada. Siin siin on ikkagi mängus võim ja sellega kaasnevad võimalused, mida siin Eestis paraku võidakse kuritarvitada.
Et, taoline rahastamistegevus oleks läbipaistev, peab seda reguleerima.
Ehk võiks alustada sellest, et vastav annetus parteile võiks kõgepealt leida lahtikirjuamise ankeedil, mis edastatakse seejärel Maksu- ja Tolliametile. Ankeedil peavad olema annetuse tegija andmed, kust see raha on saadud, kuhu see raha läheb ja mis summast käib jutt. Lisanduvad kinnitavad allkirjad (lihtsam e- vorm digiallkirjaga). Edasi liigub dokument Maksu- ja Tolliameti töötajate kätte, kes kontrollivad ankeedi õigsust. Kui tekib mingi probleem, siis kogu protsess seiskub kuni on selgunud vastavad asjaolud (nt. raha saamiskoht on ebaselge või seadusevastane). Juhul kui asjaolud ei lahene 30- päeva jooksul on Maksu- ja Tolliametil see raha õigus omastada ja lisada tavapärasele maksulaekumisele lisaks ehk maksutuluna.
Kui ankeedi õigsus on tunnistatud, siis võiks maha minna tulumaks ja edasi antakse luba summa kandmiseks partei kontole (väljastatakse pitseriga kinnitus/luba).
Kokkuvõtteks peaks antud süsteem võtma üle täieliku kontrolli raha liikumise üle ja soosima läbipastvust rahvale.

Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing 2006_0327esimesed0021 Missing Missing Missing Missing Aarekasemets_lse_sociology100 Missing Missing Missing Missing Missing Vello Missing Missing Missing Missing Missing Jaak_haud Missing Missing Missing Missing Missing Vladimir_%c3%96%c3%b6pik_25_9_2010 Missing
Urmokybar_net Imgp0026 Missing Missing Maikel_msn_49 Dsc_0299
Miks peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile
Miks ei peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile

Annetustelt tulumaksu koguda on nõme!

Pealegi on pea võimatu kontrollida mingite rahade päritolu, sest puhtjuriidiliselt ei ole kuritegu, kui ma hoian oma öökapis €10,000 sularahas või laenan ämmalt, kes on pensioni sukasäärde kogunud. Teisalt tuleks juurde hunnik bürokraatiat, mida maksumaksja peab kinni maksma.

Sander Maripuu
11. jaanuar