Rahvakogu veeb on arhiveeritud 30.05.2013 seisuga. Uudiseid saab lugeda siit >>
Ettepanekute kogumineJaanuar 2013   AnalüüsVeebruar 2013   ArutelupäevAprill 2013   SeadusemuudatusedAprill 2013
RU EN

Suur aitäh kõigile kes osalesid ja pakkusid välja ideid Eesti demokraatia arendamiseks.

Veebruari teises pooles hakkame siinsamas avalikustama analüütikute ja ekspertide töö tulemusi.

Missing Alan
Rein
09.01.2013

Erakondlikkuse vähendamine / kõrvaldamine kohalike omavalitsuste valimistelt

Muuta kohalike omavalitsuste (KoV) valimised ainult valimisnimekirjade ja üksik-kandidaatide põhiseks. Kohalikud erakonna allorganisatsioonid võivad osaleda nn ainunimekirjaga, kuid valimispropaganda konkreetse erakonna egiidi alt oleks keelatud. KoV valimine peab olema aktiivsete oma-inimeste aus konkurents mitte erakondlik kukepoks külaversioonis.

Kohaliku omavalitsuse mõte on, et tublid kohalikud inimesed otsustavad ise endi pädevuses olevaid asju ja valivad endi hulgast parimad omi asju ajama. Erakondlikkus KoV valimistel tingib selle, et üldriiklik propaganda mõjutab liialt kohalikke tulemusi ja omavalitsuse käekäik sõltub liialt riigi taseme võimuerakondade ja KoV juhtide poliitilise meelsuse kokkulangevusest.

1) Erakondlikkud KoV valimised on üks peamisi haldusterritoriaalse reformi takistusi
2) KoV-ide valimistel üleriigilises meedias (TV, raadio, ajakirjandus) tehtav propaganda käsitleb liiga palju kohalikku ellu mittepuutuvaid teemasid (tulumaksu määr ja loogika vms)
3) Erakondade piirkondlikku enamust kasutatakse argumendina erakonna kandepinna tõestamisel propagandas
4) Omavalitsuste vs riigiasutused tegevus ei ole selge dialoog ja vajadusel konfrontatsioon vaid omapoiste kokkulepped ja kuulekuse ostmine riiklike sihtinvesteeringute abil.

Kui erakondlikkust KoV valimistelt vähendada siis võib ka valimiste ajastus jääda nii nagu on (4 aasta tagant, 2 aastases nihkes). Kui erakondlikkus jääb, siis on mõistlik viia mõlemad valimised vähemalt samale aastale, et vahepealse aja jooksul saaks valitud oma töö, mitte propagandaga tegeleda.

A62e1066272807ba0c679df32ca7eeb7 Missing Missing Missing Missing Missing Mina_10dd Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Poolas_2012 Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Mina_2 Missing Missing Missing Vello Missing Facebook Missing Missing Missing Missing Missing Missing Vallamajas_10.09.2010_006 Missing Missing Missing Katrin_pere
Missing Agu_aef_seminaril Missing Missing Dsc_0299
Miks peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile
Miks ei peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile

Miks?

Toetan ettepanekut,aga ütle,miks peaksid üleriigilised parteid KOV valimistel üldse kandideerima.Mulle meeldiks kui neid sinna ei lubataks.
Valimiste kokkuviimine ei ole hea mõte,siis unustavad poliitikud valijate soovid hoopis ära.

Toivo Kalmo
09. jaanuar

Ei saa keelata isiku kuulumist erakonda...

... ning nende isikute kandideerimist KOV valimistel. Paljudes KOVides on valimisliidud olnud edukad, kas on otsest tõestust, et nendes KOVides oleks midagi paremini, kui mujal? Kui KOVi juht ei ole üheski erakonnas, siis kas on vähem võimalusi, et teda ei saa riiklike sihtfinantseeringute abil kuuletuma panna?

Sander Maripuu
11. jaanuar