Rahvakogu veeb on arhiveeritud 30.05.2013 seisuga. Uudiseid saab lugeda siit >>
Ettepanekute kogumineJaanuar 2013   AnalüüsVeebruar 2013   ArutelupäevAprill 2013   SeadusemuudatusedAprill 2013
RU EN

Suur aitäh kõigile kes osalesid ja pakkusid välja ideid Eesti demokraatia arendamiseks.

Veebruari teises pooles hakkame siinsamas avalikustama analüütikute ja ekspertide töö tulemusi.

Missing Alan
Rein
09.01.2013

Erakondade liikmete nimekirjad mitte-avalikuks

Võib tunduda küll ebademokraatlik, et mitte öelda absurdne aga erakondade nimekirjade avalikkus on üks põhjusi, miks paljud targad ja aktiivsed inimesed sisulises poliitilises tegevuses ei osale ning kelle panus jääb seetõttu kasutamata. Kui on selgelt reguleeritud, mis ametikohtadel olijad tohivad või ei tohi erakonda kuuluda, siis seda kontrolli on vastaval organil võimalik teostada. Liikmelisuse avalikkus toidab eelarvamusi ja ei käi kokku inimese veendumusvabadusega (kõige kindlam võrdse kohtlemise meetod on ignoreerida / mitte võimaldada diskrimineerimise aluseks oleva fakti teadmist).

Tavainimesele on naabrimehe erakonda kuuluvusel peamiselt uudishimu rahuldamise eesmärk. Kes avalikult esindab erakonna seisukohti deklareerib sellega oma kuuluvust. Kes varjatult teostab erakonna agendat saab seda teha ka ilma erakonda ametlikult kuulumata. Kui huvide konflikti formaalsed kontrollimehhanismid on paigas, siis ühiskond võidab tarkade ja aktiivsete inimeste osalemisest rohkem kui ta kaotab 'igaks juhuks' või 'huvi pärast' avalike nimekirjadega.

A62e1066272807ba0c679df32ca7eeb7 Missing Imgp0026 Missing Missing Missing
Urmokybar_net Missing Ott_profiil Missing Missing Urmas_arum%c3%a4e7 Missing Missing Marektamm-5 Missing Mina_10dd Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Photo Missing Missing Mina_2 Missing Missing Missing Missing Maikel_msn_49 Missing Missing Vello Missing Missing Missing Missing Missing Missing Skype_olev Missing Missing Missing Missing Mina Missing Missing Missing Missing Missing Missing Aarne_avatar Photo Missing Missing Missing Missing Vladimir_%c3%96%c3%b6pik_25_9_2010 Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Aa0114715 Missing Missing Missing Dsc_0299
Miks peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile
Miks ei peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile

Hääletatakse ettepaneku vastu aga ise erakonda ei astuta

Eeldusel loomulikult, et toimub kontroll ja on eelnevalt reguleeritud, kes tohib erakonda kuuluda või mitte, millist praktilist kasu saab tavakodanik teadmisest, kas keegi kuulub erakonda või mitte?

Erakonnad ei kao meie poliitilisest mehhanismist kuhugi ja nende peamine probleem on see, et eraondades on liiga palju passivliikmeid ning sisuline tegevus on piiratud kildkonna käes. Nö targa ja tasakaaluka inime hääl ei pääse mõjule, sest nemad tegelevad kõige muuga ja ei soovi oma tegevust erakonda kuulumisega löögi alla panna.

Alan Rein
12. jaanuar

Piirang mõtte- ja veendumuste vabadusele

Inimese poliitilised veendumused on inimese isiklik asi. Oma veendumusi peaks igaüks saama repressioone kartmata edendada ja seetõttu tuleks kaotada erakondade kohustus liikmete nimekirja avalikustamiseks.

Ma eeldan, et kõik vastuolijad on ühtlasi siis ka hääletamise salajasusest loobumise poolt?

link: www.rahvakogu.ee/ideas/33-haaletamine-avalikuks

Märt Põder
31. jaanuar

Erakonda kuulumine...

... ei peaks olema häbiasi. Ja nagu ettepaneku autor ise ütles, siis erakonda on võimalik toetada ka sinna kuulumata.

Sander Maripuu
11. jaanuar

Poliitikas osalemine ei ole erakondadega seotud

poliitikas saab osaleda ka ilma erakonnas olemata. Mtüde, ühingute ja ametialase tegevuse kaudu

Mihkel Mikkelsaar
27. jaanuar