Rahvakogu veeb on arhiveeritud 30.05.2013 seisuga. Uudiseid saab lugeda siit >>
Ettepanekute kogumineJaanuar 2013   AnalüüsVeebruar 2013   ArutelupäevAprill 2013   SeadusemuudatusedAprill 2013
RU EN

Suur aitäh kõigile kes osalesid ja pakkusid välja ideid Eesti demokraatia arendamiseks.

Veebruari teises pooles hakkame siinsamas avalikustama analüütikute ja ekspertide töö tulemusi.

Minaise Gustav
Gerretz
09.01.2013

Välireklaam kõigile võrdseks.

Välireklaam võiks valimiste eel ja ajal olla kõigile kandideeriatele võrdselt kättesaadav valimiskomisjoni poolt ülesseatavate stendide näol. Igale erakonnale oleks eraldatud võrdne ruum, kuid selle täitmine jääb nende endi otsustada ja maksta. Üksikkandidaatidel võiks olla kamba peale ühe erakonna jagu ruumi. Vastavad stendid võiksid olla üles seatud ringkonna käidavamates kohtades nagu bussipeatused või kaubanduskeskused. Sarnaseid lahendusi kasutavad mitmed euroopa riigid ning see annaks odava võimaluse kõigil kandidaatidel oma ideid avalikusele tutvustada. Raha idee juurutamiseks võiks saada erakondadele antava toetuse vähendamisest.

A62e1066272807ba0c679df32ca7eeb7 Missing Missing Missing Minaise Missing Missing Missing Snapshot_20130107_1 Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing
Missing Missing Missing Missing Dsc_0299
Miks peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile
Miks ei peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile

Vabadus valida

Iga partei saaks ikka valida mida kuhu panna - kui on soov reklaamida esinumrit siis palun, tehku seda. Kui on soov esitada programmilist teksti siis miks mitte. Kui on raha ja soovi panna näiteks igasse bussipeatusesse kohalik nägu siis miks mitte. Igas ringkonnas on 12 kandidaati, küll nad ära mahuvad.

Gustav Gerretz
30. jaanuar

Stendid peavad olema informeerivad

Toetan stendide mõtet,aga arvan,et tuleb teha ka reeglid,mida sinna kleepida tohib.Üleskutsed stiilis:”Valige mind,teen teid kõiki õnnelikuks” stendidele küll ei kõlba (need ei kõlba üldse kuhugi).

Toivo Kalmo
10. jaanuar

Kuhu need stendid küll pannakse?

Keskmiselt kandideerib ühes ringkonnas viiskümmend kuni sada inimest, kuidas neid objektiivselt tutvustava info küll ühele stendile mahutada? Nõustun - erakondi võiks reklaamida võrdsematel alustel, kui praegu, aga mingid ühised stendid ei ole väga läbimõeldud idee. Nendele mahukski iga erakonna kohta üks "Plats puhtaks!" stiilis plakat.

Sander Maripuu
11. jaanuar