Rahvakogu veeb on arhiveeritud 30.05.2013 seisuga. Uudiseid saab lugeda siit >>
Ettepanekute kogumineJaanuar 2013   AnalüüsVeebruar 2013   ArutelupäevAprill 2013   SeadusemuudatusedAprill 2013
RU EN

Suur aitäh kõigile kes osalesid ja pakkusid välja ideid Eesti demokraatia arendamiseks.

Veebruari teises pooles hakkame siinsamas avalikustama analüütikute ja ekspertide töö tulemusi.

Hääleõigus peaks olema peredel mitte üksikisikutel

Perekond on ühiskonna liige - väikseim almhulk, millel on kogu ühiskonnaga sarnased huvid ja omadused. Näiteks jätkusuutlikkus ja surematus. Igati loogiline oleks, et tähtsaid ühiskonnaelu puudutavaid otsuseid teeksid just sellised ühiskonna liikmed - pered. Hääleõiguslik pere oleks siis näiteks ema, isa ja vähemalt kaks alaealist last. Praegu on meil keskmine valija 60 aastane lastetu vanur ja seetõttu ka riigi otsused ja siht on seatud 40 aastaga väljasuremisele. Kui keskmine valija oleks aga noor ja jätkusuutlik perekond, muutuks ka riik taas nooreks ja jätkusuutlikuks.

Missing
Urmokybar_net Aa0105981_id_kaart Missing Dsc_0299 Photo_6_ Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Imgp0026 Missing Marektamm-5 Missing Liivad%c3%bc%c3%bcnid Missing Missing Missing Widescreen_(8)_3 Olavicv Missing 2012 Missing Missing Missing Missing Missing Missing Minaise Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Maikel_msn_49 Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Facebook Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Vallamajas_10.09.2010_006 Missing Missing Missing Imgp6928_daaliat_otsimas Missing Missing Missing Missing Snapshot_20130107_1
Miks peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile
Miks ei peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile

Pere ei eelda jätkusuutlikkust

Pigem peaks hääle õigus olema kinnisvara omanikul sest ainult omanik on huvitatud riigi paremast käekäigust ja on riigile lojaalne !!

Andres Selg
10. jaanuar

Ettepanek piirab isikuvabadusi

Ettepanek esiteks näib eeldavat, et perekond mõtleb poliitiliselt ühtemoodi, kuigi see ei pruugi nii olla. Teiseks välistab see ülekohtuselt võimaluse, et mõni inimene ei saa bioloogilistel vm põhjustel lapsi. Viimaks eirab see tõsiasja, et Eestis on palju üksikemasid (mitte ainult nende süül), kes samuti jäetakse ettepaneku põhjal otsustamisest kõrvale.

Marek Tamm
10. jaanuar

Peresiseselt on vaated erinevad

Oleme abikaasaga alati erinevaid erakondi valinud ja ma ei kujuta ette kellele me siis oma perehääle küll annaksime kuna kokkuleppele me selles osas ilmselt ei saaks.

Mark Muru
10. jaanuar

Diskrimineeriv ning põhiõiguseid rikkuv ettepanek

Lisaks Marek Tamme poolt juba nimetatud aspektidele tähendaks see selget faktilist diskrimineerimist ka nt samasooliste perede puhul, rääkimata sellest, et igal inimesel sõltumata tema perekondlikust seisust on põhiseaduslik õigus ja vabadus omada poliitilisi veendumusi ning neid valimiste läbi väljendada. 1 täisealine kodanik = 1 hääl.

Lisette Kampus
10. jaanuar