Rahvakogu veeb on arhiveeritud 30.05.2013 seisuga. Uudiseid saab lugeda siit >>
Ettepanekute kogumineJaanuar 2013   AnalüüsVeebruar 2013   ArutelupäevAprill 2013   SeadusemuudatusedAprill 2013
RU EN

Suur aitäh kõigile kes osalesid ja pakkusid välja ideid Eesti demokraatia arendamiseks.

Veebruari teises pooles hakkame siinsamas avalikustama analüütikute ja ekspertide töö tulemusi.

Missing Raul
Raudsepp
10.01.2013

Plakatikleepija pole hoobilt riigijuht mitte!

Kuidas meite tänased juhtseltsimehed ühe-teise isiku edukust parteilistes edetabelites või siis hilisemate (valimsjärgsete) positsioonie jagamisel põhjendavadki - oli väga tubli, tegi valiimstel kõva tööd (jagas nurgapelsetel pudi-padi, kooserdas kodudes, toppis postkastidesse rämpsu, sõidutas "eriti tähtsat persooni jne jms) ehk sai isegi tulemuse mingisuguse.
Seega, tarvis ülipüüdlik plakatikleepija (tõmbas alati keelega üle plaktilkujutatu molu) nt riigikokku toppida, sääl komisjoni jne. Inimene aga plaktikleepimisest enamat ei suuda/oska. Ega hakkagi kunagi oskama. Paraku!
Broilerite ja muidu tallalakkujate hulgad tuleb riigijuhtimse mant eemale ajada.
Selleks on vaja kandideerijaile kehalised ja vaimlised katsed kehtestada. Koolilastele ju tehaks nt PISA teste jms.
Kirjutagu nt essee. Motivatsioonikiri jms. Inimene ju pürib tööle!

Missing Missing Missing Missing Mina_10dd Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Jaak_haud Missing Missing Missing Missing
Missing Missing Dsc_0299
Miks peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile
Miks ei peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile

agarus ei võrdu oskus!

Olen nõus, et partijate taimelavades on ka tarku noori inimesi ja mitte üks/kaks, aga miks pooltoobalid edasi pääsevad muudkui? demokraatia või loll agarus pluss pugemine?

Raul Raudsepp
17. jaanuar

Broiler on ohtlik olend

Nõus,et saadikul peab peale poliitnäitleja oskuse olema ka muud oskused ja amet,et ta oleks sõltumatum ja ei hoiaks kramplikult poliitiku toolist kinni.Broilerid tuleb parlamendist ja riigiametitest välja saada.Las õpivad enne korralikult tööd tegema kui poliitikasse trügivad.Arvan,et selleks peab valimiskorda muutma ja kehalistest katsetest ei piisa.

Toivo Kalmo
10. jaanuar

Miks arvate, et broilerid on rumalamad...

... kui "elupõlised poliitikud"? Enamus on ju noortekogudes paralleelselt ülikoolis käimisega. Minu kogemuse järgi ei ole need isikud üldjuhul rumalad. Kes koostab neid teste? "Spetsialistid"? Aga kes määrab spetsialistid? Kas lugupeetud ettepaneku autor ise läbiks need testid, nii vaimsed kui füüsilised? Mis on näiteks füüsilistel võimetel pistmist riigijuhtimisega?

Sander Maripuu
11. jaanuar