Rahvakogu veeb on arhiveeritud 30.05.2013 seisuga. Uudiseid saab lugeda siit >>
Ettepanekute kogumineJaanuar 2013   AnalüüsVeebruar 2013   ArutelupäevAprill 2013   SeadusemuudatusedAprill 2013
RU EN

Suur aitäh kõigile kes osalesid ja pakkusid välja ideid Eesti demokraatia arendamiseks.

Veebruari teises pooles hakkame siinsamas avalikustama analüütikute ja ekspertide töö tulemusi.

Missing Tõnu
Veeremaa
10.01.2013

Ühildada presidendi amet riigikogu esimehe ametiga.

Milleks käputäiele minirahvale nukupresident?
Presidendi kantselei koondada.

Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing 063 Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Skype_olev Jaak_haud Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing
Urmokybar_net Missing Missing Missing Dsc_0299 Missing Imgp0026 Marektamm-5 Missing Missing Pilt Missing Missing 2006_0327esimesed0021 Missing Missing Missing Olev_vaher_3 Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing A1286049 Maikel_msn_49 Missing Missing Missing Vello Missing Missing Missing Lauri_m6ek Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing
Miks peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile
Miks ei peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile

Keda või mida ta tasakaalustab

Kõik on ärimeeste poolt kinni makstud,isegi president ja tema talu!
President ainult koogutab USA poole!

Tõnu Veeremaa
13. jaanuar

Enn Laur

Kõiki presidendi poolt teostatud toiminguid oleks võinud läbi viia Ene Ergmaa või mõni teine riigikogu aseesimees. Tühja tolmu keerutamine riigivalitsemises on asjatu Eesti vaesemaks tegemine. Kui suuremad riigid võivad lubada endale igasuguseid riigivalitsemise organeid ja institutsioone, siis meie riigis peaks valitsema tehnokraatlik lähenemine: mis on hädavajalik ja optimaalne! Seda aga saab enamjaolt määrata vaid teaduslik lähenemmine!

Enn Laur
14. jaanuar

Erinevus on vajalik võimude lahususe jaoks.

Kui president teeb ettepanekuid kõrgemate ametnike nimetamiseks/mahavõtmiseks ja ta on ühtlasi üks riigikogu liikmetest (riigikogu esimehel on ka hääleõigus) siis tekib oht et nimetataksegi ainult riigikogu esimehe parteile soositavaid kandidaate.

Mihkel Mikkelsaar
14. jaanuar

Tasakaalustaja

President on tõesti vajalik võimude tasakaalustaja ja eelkontrollijana, kuid täiesti mittevajalik on see rahvaisa ja kuninga roll - kulusid võiks kõvasti koomale tõmmata.

Ahti Randmere
11. jaanuar

Tasakaalustav j6ud

President moodustab tasakaalustava j6u valitsuse ja parlamendi k6rval. Kui v6rdlete kulutusi presidendile muude riigieelarve kuludega naete, et see kulu on tegelikult tyhine.

Neeme Danziger
10. jaanuar