Rahvakogu veeb on arhiveeritud 30.05.2013 seisuga. Uudiseid saab lugeda siit >>
Ettepanekute kogumineJaanuar 2013   AnalüüsVeebruar 2013   ArutelupäevAprill 2013   SeadusemuudatusedAprill 2013
RU EN

Suur aitäh kõigile kes osalesid ja pakkusid välja ideid Eesti demokraatia arendamiseks.

Veebruari teises pooles hakkame siinsamas avalikustama analüütikute ja ekspertide töö tulemusi.

Missing Tõnu
Veeremaa
10.01.2013

Kehtestada võrdne tasu töölepingu lõpetamise puhul

Maksta võrdset hüvitist TL lõpetamisel (tulutoovale)tootvale töötajale ja riigitöötajale, ametnikule, riigikogu liikmele. Praegult on võimalik koondatud töötajal saada ainult kuni kolme kuu hüvitis, aga amatnikud, riigitöötajad, riigikogulased, isegi pankrotis riigifirmade juhid saavad.tähtajalise lepingu lõppedes 6-12 kuu tasu..

Missing Missing Missing Missing Missing Liivad%c3%bc%c3%bcnid Aivar Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing V%c3%a4ike-2 Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Snapshot_20130107_1 Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Vello Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing 13853_100959249931921_3114382_n Lauri_m6ek Passipilt_eero_rang Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing X-3fd6008f-3fbe-41b2-b94c-e550aad5c7aa Missing Vladimir_%c3%96%c3%b6pik_25_9_2010 Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing
Dsc_0299 Imgp0026 Marektamm-5 Pilt Missing Missing Missing Missing
Miks peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile
Miks ei peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile

Vähem emotsioone ja rohkem matemaatikat

Lp. Kai Kaarna. Miinimumpalka ei makstagi kõigile. Üldistamiseks on sobilikum suurus siiski mediaanpalk mis on suurusjärguna umbes kahekordse miinimumpalga juures. Meil on mediaanpalk umbes 70...75% keskmisest palgast mis näitab, et käärid on veel pisut suurevõitu kuid enam juba mitte kuigi palju.

Mark Muru
10. jaanuar

Vastus Lp Mark Murule (emotsioon versus matemaatika)

;)
Lp Mark Muru.
Ma olen üpris emotsionaalne inimene. Seda küll, kuid samas olen matemaatiku haridusega ja töötan vanemmetoodikuna SA-s. Programmeerin, kui vaja. Loen, kui vaja. Õpetan, kui vaja.

Ma tean mediaanpalga ja miinimumpalga vahest. ;) Mis te arvate miks või kuidas?

Aga ma tean paljusid inimesi maal, kes saavad miinimumpalka. Jah, ma ise ei saa, kuid ega mu palk nii suur ka pole. Laste huviringid ja üüri saan makstud, kuid üle jääb vähe. See siis kulub enamasti söögile. Ülejäänud kulutused peab mu abikaasa maksma.
tahaksin külastada oma esivanemate elupaiku Türgis, Siberis, Venemaal, kuid selleks jääb raha vähe. Mis te arvate, kuidas peaks üks ema püüdma rohkem raha teenida, et lastel parem elu oleks?
Kas lähen Soome tööle ja jätan lapsed Eestisse või lähme kogu perega ära? Mind ei kutsu miski ära kolima, kuid tavalisel inimesel nüüd palk kõrge küll pole.

Kai Kaarna
10. jaanuar

soovitaksin ka üht sama summat töö lõpetamise korral

Sh ma ei soovitaks väiksepalgalistel alandada, vaid suurepalgalistel alandada ja miinimumpalga saajatel tõsta töö kaotamise korral saadavat nn toetust töö otsimise ajaks (tegelikult).

Siis vast ei võeta kogu aeg uusi inimesi tööle, siis solgutatakse mõned aastad miinimumpalgaga ja lõpuks öeldakse, te ikka ei sobi.

Püüdke ikka maksta normaalset palka igale spetsialistile.
Ettevõtjad, kas olete nii rikkad, et ei hooli enam oma töötajatest? Kui pole võimalik palka tõsta, siis müüge oma tooteid kallimalt, kuid näidake pakendil ära oma töötajate miinimumpalk täistööaja pealt.

Miinimumpalk pole selleks, et seda kõigile töötajatele maksta, vaid see on riigi poolt ette antud VÄHIM palganumber, mida peaks töötajale täistööaja eest maksma.

Kai Kaarna
10. jaanuar

Ettev6tlust ei tohiks piirata

Keegi ei keela ju ka t66tajal t66le asumisel kokku leppida 12 kuulises huvitises parast lahkumist, kuid see t66taja peab olema selleks piisavalt vaartuslik t66andjale. Kui s6nastate ettepaneku ringi sel viisil, et oluline on riigi kaest palka saavate ametnike t66tasude ja -tingimuste oluline reguleerimine, siis oleksin kahe kaega poolt.

Neeme Danziger
10. jaanuar