Rahvakogu veeb on arhiveeritud 30.05.2013 seisuga. Uudiseid saab lugeda siit >>
Ettepanekute kogumineJaanuar 2013   AnalüüsVeebruar 2013   ArutelupäevAprill 2013   SeadusemuudatusedAprill 2013
RU EN

Suur aitäh kõigile kes osalesid ja pakkusid välja ideid Eesti demokraatia arendamiseks.

Veebruari teises pooles hakkame siinsamas avalikustama analüütikute ja ekspertide töö tulemusi.

Missing Janno
Soidla
10.01.2013

erakondadele raha annetamine vaid eraisikutele koos ülempiiriga

Erakond ise on juba enda kõla poolest kahtlane. Minule jätab ta mulje, et justkui mingi väike kamp inimesi ajab enda eraasju riigiasjade ajamise asemel.

Erakonnale annetamisel tuleb panna paika annetamise ülempiir nt. 1000 euri kuus annetaja kohta. Annetaja nimi tuleb avalikustada. Miks just ülempiir? Aga selleks, et liiga rikas inimene ei saaks korraga liiga palju raha anda. Näiteks Urmas Sõõrumaa annetas kunagi ikka miljoneid kroone erakondadele. Mõelge ise kuidas ta suutis selle rahaga inimesi manipuleerida. Miks ta mõnele lastekodule sellist raha kunagi ei andnud??? Ärge unustage, et kes maksab tellib ka muusika ja suurärimehed ei ole iialgi erapooletud vaid nad püüavad alati suurte rahadega endale kaubelda vajalike otsuseid, et enda ärisid laiendada ja muuta kasumlikumaks. Firmade annetused tuleb üldse keelustada.

Missing Missing Poolas_2012 Missing Missing Missing Mina_2 Missing Missing Missing Dsc_0299
Marektamm-5 Missing Skype_olev Missing Vladimir_%c3%96%c3%b6pik_25_9_2010 Missing
Miks peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile
Miks ei peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile

Erakondade eesmärk ongi...

... oma liikmete ja toetajate huvide eest seista, see on loomulik ja arusaadav. Kui mina tunnen, et minu elujärge parandaksid kõige rohkem Rohelised, siis neid ma valingi ja eeldangi, et nad just minu ja minusuguste elu paremaks teeksid. Kui rahvuslane valib IRLi või EIPd, siis ta ootab sama. Ja mina eeldangi, et minule IRLi tegemised ja poliitikad ei pruugi sobida. Ärimeeste annetustest aga niipalju, et ülempiir on tegelikult hea mõte. Seda ka ärimeeste kaitsmiseks, sest olen oma tutvusringkonnas kuulnud lugusid, kus pigem tulevad poliitikud ärimeeste juurde ja nõuavad toetust, et nendele ebasoodsaid seaduseid ära hoida. PS: Juriidiliste isikute annetused on juba ammu keelatud.

Sander Maripuu
11. jaanuar

Alateema on rahastamine mitte erakonnad

Alateema on rahastamine mitte erakonnad

Alan Rein
12. jaanuar