Rahvakogu veeb on arhiveeritud 30.05.2013 seisuga. Uudiseid saab lugeda siit >>
Ettepanekute kogumineJaanuar 2013   AnalüüsVeebruar 2013   ArutelupäevAprill 2013   SeadusemuudatusedAprill 2013
RU EN

Suur aitäh kõigile kes osalesid ja pakkusid välja ideid Eesti demokraatia arendamiseks.

Veebruari teises pooles hakkame siinsamas avalikustama analüütikute ja ekspertide töö tulemusi.

Missing Raul
Raudsepp
10.01.2013

Valimistulemused arhiveerida

Ma ei saa aru, miks peab valimistulemused (sedelid ja eriti e-hääletuse tulemid) kihku-kähku pääle valimisi ära hävitama. Iga väikeettevõte peab kohustuslikult oma raamatupidamist alles hoidma 7 aastat. Need ndmed aga ei puhu tegelikult üldse pilli. Kui siis selle ettevõtte enda puhuselt mingil määral. Valimistulemuste alusel on aga järeltulevail põlvedel ehk ühte-teist huvitavat üles leida?!

Dsc_0299 Missing Missing Missing Mina_10dd Missing Missing Missing Olavicv Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Poolas_2012 Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Mina_2 Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Vello Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Jaak_haud Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Aa0183157
Missing
Miks peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile
Miks ei peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile

Puudub ülevaade

Lisaks arhiveerimisele, mis on loomulikult mõistlik mõte, on väga palju vajaka ka info esitlemises. www.vvk.ee veebsait ei anna ülevaatlikku pilti möödunud valimistest.

link: www.vvk.ee

Meelis Kaldalu
23. jaanuar

e-hääletus lubab võltsimist

Kuna USAs avastati ulatuslikke võltsimisi valimistel just e-hääletuse puhul, siis mindi osades valimisjaoskondades tagasi vana süsteemi juurde, seda pabersedeli süsteemi tuleks ka meil juurutada edasi. E-hääletust ei kasuta enamus riike maailmas, kuna sinna ongi võltsimine ja muu säärane sisse programmeeritud. Seega tuleb ka kõik hääled säilitada arhiivis, vähemalt 12 aastat, ehk 3 valimistähtaega.

Enn Kaljo
10. jaanuar