Rahvakogu veeb on arhiveeritud 30.05.2013 seisuga. Uudiseid saab lugeda siit >>
Ettepanekute kogumineJaanuar 2013   AnalüüsVeebruar 2013   ArutelupäevAprill 2013   SeadusemuudatusedAprill 2013
RU EN

Suur aitäh kõigile kes osalesid ja pakkusid välja ideid Eesti demokraatia arendamiseks.

Veebruari teises pooles hakkame siinsamas avalikustama analüütikute ja ekspertide töö tulemusi.

Missing Enn
Siimer
10.01.2013

ettevõtluse arendamine väljapool Tallinna

Teen ettepaneku kehtestada Eestis väljapool pealinna ettevõtluse arendamiseks maksusoodustustsoonid nagu need on Soomes. Katastroofiliseks lõhenenud Eesti on fakt, millest lähtuda. See nõuab täiendavaid kulutusi nii taristu kui piirkondade majandussuutlikuse arendamiseks, eeskätt KOV rahastamistingimuste muutmise kaudu. Eesti on piisavalt väike, et piirkondlikud erinevused majanduslikes võimalustes oleksid ettevõtluse arendamiseks soodsad väljaspool keskust. Kindlasti peaks taoline majanduskava hõlmama ka maapiirkondades eeskätt just väikeettevõtluse soodustamist. Praegu ei ole meil võimalusi väikeettevõttel konkureerida suurtootmisega (olgu siis põllumajanduses või ka muudel aladel). Kindlasti peaks see hõlmama ka hariduse ja kultuuri arendamise soodustamist maapiirkondades.

Missing Urmas_arum%c3%a4e7 Aivar %c3%9cllar-metsand-150x150 Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Poolas_2012 Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Image005 Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Vladimir_%c3%96%c3%b6pik_25_9_2010 Missing Missing Missing Missing Missing Missing
Pilt
Miks peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile
Miks ei peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile

toeta Eestimaiseid tootjaid

Maapiirkondade ettevõtluse toetamiseks saab ka iga inimene miskit ise teha.
---------
Mina näiteks ostan eestimaiseid köögivilju, õunu, mahlu jne. Põhiliselt käisin Tallinnas Kullerkupu turul (suleti 31dets2012) ja avatakse väiksemas mahus 2013. aasta veebruari keskel, kuid teisel pool teed. Nii sain infot.
Ka Nõmme turul on OK, kuid ilmselt kallim (ma Õismäel üldjuhul iga üksiku asja hinda ei uuri, müüjad ju vanad tuttavad ning kaupki teada).
Lasteaialapsed saavad Nõmmel ka uisutada, kuid muidu on jää liiga kehva.
Ka poodidest leiab juba eestimaist talukaupa.

Kui mul on valida, siis valin eestimaist. Kui raha vähe, siis võtan seda, mis odavam. ;)

Ei leia Tallinnas Hiiumaa villavabriku lõnga. Seni olen vaid poodidest küsinud, ehk varsti muutub miskit. Kuna mu vanaema Anni Tarkiaineni tehtud villased sokid hakkavad ära kuluma, siis peaksin kuduma hakkama, kuid kuskilt ei leia korralikku soki-lõnga.
Rahvariided???
;) Need naised. Viivad jutu kohe oma probleemidele. ;)

Kai Kaarna
10. jaanuar

Maamaks?

Selline imevahend on ammu valja m6eldud, aga millegiparast seda taunitakse viimasel ajal intensiivselt. Selle nimi on maamaks ja ta peaks kasvama linna keskosale lahenedes tuntavalt. Seega v6iks ettepaneku umber s6nastada ka nii, et maamaks suuremaks ja riiklikuks maksusks!
Samas ei saa ma aru, mis on ettepaneku eesmargiks. Kes saaks 6nnelikumaks, kui mingi ettev6te nt kindlustuskontor tegutseks Kapa-Kohilas Tallinna kesklinnast 60 Km kaugusel??? V6i miks peaks toetama 1000 ha suurtalu asemel samas kohas 10 tunduvalt ebaeffektiivsemat 100 ha talu. Ega need 10 talu toolised moodusta ka piisavalt suurt asulat, et teenindajatele piisavalt tood pakkuda. Kokkuv6ttes suurendame ebaeffektiivsust, vahendame uhiskonna dunaamilisust ja oma konkurentsivoimet. Probleem on siin just eesmargis mitte vahendis.

Neeme Danziger
16. jaanuar