Rahvakogu veeb on arhiveeritud 30.05.2013 seisuga. Uudiseid saab lugeda siit >>
Ettepanekute kogumineJaanuar 2013   AnalüüsVeebruar 2013   ArutelupäevAprill 2013   SeadusemuudatusedAprill 2013
RU EN

Suur aitäh kõigile kes osalesid ja pakkusid välja ideid Eesti demokraatia arendamiseks.

Veebruari teises pooles hakkame siinsamas avalikustama analüütikute ja ekspertide töö tulemusi.

Missing Aime
Kuum
10.01.2013

A. Kuum

minu ettepanek ei ole uus, kuid toetab mõtet, et tuleks MÕELDA selle üle, mitu Riigikogu liiget oleks meie väikese ja kahaneva rahvaarvuga riigi jaoks optimaalne. Tundub, et 51(ka 61 või 81) OLEK sSSKÜLLALDANE. vÄIKSEMA ARVU SAADIKUTE PUHUL SAAVAD võimaluse oma seisukohti esitaDA KA suure häältehulgaga valituks osutunud üksikkandidaadid. AGA väga tähtis on saadiku vastustus oma valijate ees, seega tuleb kaaluda , kuidas siduda saadik nendega , kes teda valisid. Seega aruandluskohustus valijate ees ja tagasikutsumise võimaluse reallseks muutmine on mehhanismisd, mis seda võimaldavad. Praeguste ettepanekute vaagimine muuta avalikuks, vähemalt vastavate komisjonide protokollide näol. President, kui initsiaator peaka isiklikult ja oma ajaliste võimaluste piires jälgima , kuidas arvestatakse rahva poolt tehtud ettepanekuid ja millised neist seadustatakse Muidugi tuleb arvestada kanidaatidele antud hääli, kompensatsioonimehhanism, nagu nätab kogemus, meie oludes, on vale.

Aa0105981_id_kaart Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Jaak_haud Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing
Missing Missing Snapshot_20130107_1 Missing Missing Dsc_0299
Miks peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile
Miks ei peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile

Riigikogu liikmete arvu ei või vähendada

uba praegu on meil palju lolle seadusi mida normaalne inimene ignoreerib, kuna neid sedusi on 51 lolli kinnitanud aga kui vaja läheb ainult 25 lolli siis ei saa enam üldse seaduse kuulekusele inimesi kutsuda!

Andres Selg
10. jaanuar

RK liikmete arvu vähenedes...

... on muuseas üksikkandidaatidel raskem valituks osutuda, kuna mandaate on vähem ja vajalik häälte kogus suurem. Komisjonide protokollide avalikustamine oleks teretulnud samm, kuid ega see ei päästaks tagatubade sahkerdamisest.

Sander Maripuu
11. jaanuar