Rahvakogu veeb on arhiveeritud 30.05.2013 seisuga. Uudiseid saab lugeda siit >>
Ettepanekute kogumineJaanuar 2013   AnalüüsVeebruar 2013   ArutelupäevAprill 2013   SeadusemuudatusedAprill 2013
RU EN

Suur aitäh kõigile kes osalesid ja pakkusid välja ideid Eesti demokraatia arendamiseks.

Veebruari teises pooles hakkame siinsamas avalikustama analüütikute ja ekspertide töö tulemusi.

Yyyyy Aare
Sisask
10.01.2013

Avalikult hääletanud valijatele õigus oma hääl rahvasaadiktult tagasi võtta.

Igal inimesel peab olema õigus ja võimalus valimistel avalikult hääletada ( hääl läheb avaliku registrisse ja on internetis kõigile näha ) ja avalikult hääletajamine peab andma õiguse hääl pätistunud saadikult ja erakonnalt tagasi võtta ( salajaselt hääletanute häälte tagasivõtmist on raske, lausa võimatu ausalt korraldada, avalik hääletamine on ka ainus variant, mis annaks ka E-valimistele legitiimsuse, ehk rahvale selge garantii, et võimumehed või küberterroristid pole valimistulemustega manipuleerinud ).

Tõenäoliselt nõuab see ettepanek põhiseaduse muudatust, kuid miks peaks põhiseadus välistama avaliku hääletamise ja avaliku registri, kui meie ühiskonnas repressioone karta ei ole? Need kes tahavad või kardavad, võiks ju ikkagi salaja hääletada, aga siis mingi valimisjaoskonda, ehk E-hääletus ei tohiks mingil juhul olla salajane. Et välistada hääletamas käinud inimeste arvuga manipuleerimine, tuleks igasse valimisjaoskonda panna veebikaamera mis näitab otsepildis valimisjaoskonnas toimuvat. Kaamera peaks otsepilti näitama kuni hääled on üle loetud, häälte lugemine peaks aga toimuma samas ruumis. Tuleb meelde, et Stalin ütles kunagi: valimistest ei sõltu midagi, kõik sõltub häälte lugemisest. Nii oleks Stalinlikud valimisideed Eestis lõplikult nullitud!

Missing Imgp0026 Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Photo Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Yyyyy
Dsc_0299 Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing
Miks peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile
Miks ei peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile

Saab ka nii et hääl pole kõigile näha

Tagasivõetav hääl ei pea olema kõigile näha, piisab kui teda näeb valimiskomisjon. Viimast saab kohustada saladust hoidma.

Tarmo Kaldma
10. jaanuar

Häälte tagasivõtmine PEAB OLEMA AVALIK, sest:

Tuleb välistada ühiskonnas palju rahavõimu omavate tegelinskite mahhinatsioonid saadikute kõrvaldamiseks. Sest saladuseks, mida too "valimiskomisjon" pidama peab, võib ju olla nii hääle tagasivõtjate isikuandmed, kui ka see, "kust sai raha kilekotti", et näiteks Ets või Siim valitsusest suuska saaks. Stalin ütles, et valimistest ( valijatest ) ei sõltu midagi, kõik sõltub häälte ülelugemisest ( VALIMISKOMISJON!!! ).

Aare Sisask
14. jaanuar