Rahvakogu veeb on arhiveeritud 30.05.2013 seisuga. Uudiseid saab lugeda siit >>
Ettepanekute kogumineJaanuar 2013   AnalüüsVeebruar 2013   ArutelupäevAprill 2013   SeadusemuudatusedAprill 2013
RU EN

Suur aitäh kõigile kes osalesid ja pakkusid välja ideid Eesti demokraatia arendamiseks.

Veebruari teises pooles hakkame siinsamas avalikustama analüütikute ja ekspertide töö tulemusi.

Missing Kert
Sasi
10.01.2013

Vähendada riigikogu liikme töötasu

Muuta praegust riigikogu liikme töötasu arvestamise korda nii, et tasu väheneb oluliselt. See, kas riigikogu liikme töötasu seotakse mediaanpalga, miinimumpalga või keskmise palgaga ja kui suur see tasu täpselt olema peaks, on edasise arutelu küsimus.

Missing Missing Missing Liivad%c3%bc%c3%bcnid Missing Missing Missing Missing Missing Missing Poolas_2012 Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Vello Missing Missing Missing Missing Facebook Missing Missing Missing Missing Missing Missing Nagu Missing Missing Vladimir_%c3%96%c3%b6pik_25_9_2010 Missing Missing Missing Missing
Imgp0026 Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing
Miks peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile
Miks ei peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile

vastuseks

Aitäh kommentaari eest, Toomas. Usun ikkagi (optimist nagu olen), et on võimalik ja peab olema võimalik vähendada kulutusi riigikogu ülalpidamiseks, ilma et kokkuhoitud raha kuidagi varjatult tagasi riigikoguliikmete taskusse kanditaks.
Töötasu ca 50% praegusest + kuluhüvitised, milledega hüvitatakse reaalselt tööga kaasnevad kulud, võiks olla ja jääda. Muid tasusid Riigikogu liikme töö eest ei tohiks juurde tulla.

Kert Sasi
17. jaanuar

Täpsustuseks lisan

õiglaseks peaksin töötasu vähendamist ~2 korda. 4 kordselt keskmiselt palgalt 2 kordse keskmise palgani (või 5 kordse miinimumpalgani).

Mõte on selles, et riigijuhtide töötasu on vastavuses olukorraga riigis. Kui riik ja rahvas on rikas, saavad ka nemad suuremat tasu.

Kert Sasi
11. jaanuar

Midagi ei muutuks

Isegi kui ametlikku palka kärbitakse, siis nagunii leitakse viis, kuidas mingite lisatasudega seda kompenseerida. Mulle muidu idee meeldib.

Toomas Vimberg
15. jaanuar