Rahvakogu veeb on arhiveeritud 30.05.2013 seisuga. Uudiseid saab lugeda siit >>
Ettepanekute kogumineJaanuar 2013   AnalüüsVeebruar 2013   ArutelupäevAprill 2013   SeadusemuudatusedAprill 2013
RU EN

Suur aitäh kõigile kes osalesid ja pakkusid välja ideid Eesti demokraatia arendamiseks.

Veebruari teises pooles hakkame siinsamas avalikustama analüütikute ja ekspertide töö tulemusi.

Missing Aime
Kuum
10.01.2013

Riigikontrolli funktsioon ja reageerimine tema ettepanekutele

Kas keegi teab kedagi, kes on näinud riigikogulast või mõnda muud juhtpoliitikut, kes reageerib Riigikontrolli kriitikale adekvaatselt- st. võttes arutelusse kontrolli ettekandes välja toodud puudused? Seega tuleb välja töötada mehhanism, mille abil riigikontrolli töö muutuks tulemuslikuks - kõrvaldataks välja toodus puudused või vähemalt arutatakse, kuidas selliseid vigu vältida. Tundub, et Riigikontrolli ettekanne on ette nähtud ainult ära kuulamiseks, mitte sellele reageerimiseks. Ilmselt tuleks suurendada Riigikontrolli võimalusi ja võimu.

Missing Missing Missing Missing Missing %c3%9cllar-metsand-150x150 Mina_10dd Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Jaak_haud Missing Missing Vladimir_%c3%96%c3%b6pik_25_9_2010 Missing Missing Missing
Missing Urmokybar_net
Miks peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile
Miks ei peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile

Demokraatia

Arvan, et saan aru autori mõttest ja leian ka ise, et Riigikontrolli kriitikat peaks parlament tõsisemalt võtma, kuid tuleb ka meeles pidada, et rahvas teostab võimu Riigikogu, mitte Riigikontrolli kaudu, seega esimene on ikkagi ülem organ.

Urmo Kübar
11. jaanuar