Rahvakogu veeb on arhiveeritud 30.05.2013 seisuga. Uudiseid saab lugeda siit >>
Ettepanekute kogumineJaanuar 2013   AnalüüsVeebruar 2013   ArutelupäevAprill 2013   SeadusemuudatusedAprill 2013
RU EN

Suur aitäh kõigile kes osalesid ja pakkusid välja ideid Eesti demokraatia arendamiseks.

Veebruari teises pooles hakkame siinsamas avalikustama analüütikute ja ekspertide töö tulemusi.

Poolas_2012 Enn
Kaljo
10.01.2013

Erakondadele riigikogus 4 aastane osaluse moratoorium

Kuna tänu just erakondlikule poliitikale, mis justkui vastanduks ühiskondlikule, on Eesti ühiskonna olukord halvenenud, tulenedes otseselt Riigikogus ja valitsuses valitsevast ebakompetentsuse kõrgest tasemest.
Et taoline olukord likvideerida, tuleks erakonnad 4ks aastaks, ehk kahe valimise vaheliseks ajaks Riigikogust välja arvata. Selle ajaga peaks uus poliitiline kultuur tekkima just ükskkandidaatide ja erakondade üksikliikmete arvelt, kes saavad riigikogus südametunnistusest lähtuvalt hääletada, kusjuures kartellikokkulepped ja koalitsioonid on keelatud.
Erakonnad peaksid saama võrdselt riigilt toetust, ja seda lähtuvalt liikmete arvust - taoline nähtus sunniks ka rahvuslikke erakondi ühinema, see aga sünnitaks uue suurima poliitilise jõu riigis. Ja seda ongi vaja tasakaaluks senistele jõududele. Ja alles 4 aasta pärast on võimalik erakondadel uuesti tulla riigikokku, kuid siis juba hoopis teistel alustel ja koalitsioonid ja erakondade hääletus on ka siis võrdsustatud üksikkandidaatide häältega.

Missing Missing Poolas_2012 Missing Missing Missing Mina Missing Vladimir_%c3%96%c3%b6pik_25_9_2010 Missing
Missing Marektamm-5 Missing Missing Missing Img_3390 Missing Missing Missing Missing Missing Erakond96 Missing Missing Missing Missing Missing Missing Aa0114715 Missing Dsc_0299
Miks peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile
Miks ei peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile

Aga kes siis riiki juhib?

Ja kuidas tõuseb kompetents mitte midagi tehes?

Sander Maripuu
11. jaanuar

Isikuvalimised.

Nagu ma aru saa,pakud sa isikuvalimisi.Sellel on nii voorusi kui puudusi.Möönan,et saadiku ja valija side võib suureneda.Samas kulub väga pikk aeg,et saadikud oma seisukohtades mingi ühisosa leiaksid.Ühisosa otsimise ajal on parlament sisuliselt töövõimetu.Partokraatidest saadikud aga koonduvad ja sõidavad üksiksaadikutest üle.Kindlam on minna siiski seda teed,et lõhkuda valimiskorra muutmise kaudu parteidistsipliin,pannes saadikud sõltuma ainult valijate tahtest.Ära idealiseeri aatelisi rahvuslikke erakondi.On oht,et ka nendes võivad karjeristid võimust võtta.

Toivo Kalmo
11. jaanuar