Rahvakogu veeb on arhiveeritud 30.05.2013 seisuga. Uudiseid saab lugeda siit >>
Ettepanekute kogumineJaanuar 2013   AnalüüsVeebruar 2013   ArutelupäevAprill 2013   SeadusemuudatusedAprill 2013
RU EN

Suur aitäh kõigile kes osalesid ja pakkusid välja ideid Eesti demokraatia arendamiseks.

Veebruari teises pooles hakkame siinsamas avalikustama analüütikute ja ekspertide töö tulemusi.

Missing Koostöö
Kogu
10.01.2013

Isikuline valimine

Ettepaneku autor Aago-Heinart Allikvee, saabus e-posti teel:
Muuta valimisseadust nii, et ei oleks võimalik valida ainult erakonda ja selle nimekirja. Kindlasti ei tohiks parlamenti pääseda inimesed, kes on saanud paarsada häält.

Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Poolas_2012 Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Mina_2 Missing Missing Missing A1286049 Missing Missing Missing Missing Missing Missing Vello Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Jaak_haud Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Katrin_pere
Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Dsc_0299
Miks peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile
Miks ei peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile

Näen probleemi püstituses vastuolu.

Juhul, kui hääl anda erakonnale või nimekirjale ei saa häält ju ükski konkreetne inimene. Praeguse süsteemi juures on probleemiks just see, et hääl antakse parteile või nimekirjale andes see nimekirja eesotsas olevale inimesele. Kui nimekirjast osutub arvuliselt valituks rohkem liimmeid kui need esimesed, siis saavadki sisse nimekirja tagumised liikmed, kes ei ole individuaalselt hääli saanud. Kui usaldate parteide pädevust valimisnimekirjade koostamisel, siis võite ju anda hääle parteile ja peate paratamatult nõustuma sellega, et valituks osutumisel ei oma tähtsust konkreetse inimese poolt antud häälte arv vaid otsustab konkreetse inimes positsioon nimekirjas.

Vello Arumäe
10. jaanuar

Parlamenti ei pääsegi paarisaja häälega inimesed.

Kompensatsioonimandaadiga on probleeme hetkel küll, aga reaalselt siiski ei ole võimalik üliväikese arvu häältega Riigikokku pääseda.

Sander Maripuu
11. jaanuar