Rahvakogu veeb on arhiveeritud 30.05.2013 seisuga. Uudiseid saab lugeda siit >>
Ettepanekute kogumineJaanuar 2013   AnalüüsVeebruar 2013   ArutelupäevAprill 2013   SeadusemuudatusedAprill 2013
RU EN

Suur aitäh kõigile kes osalesid ja pakkusid välja ideid Eesti demokraatia arendamiseks.

Veebruari teises pooles hakkame siinsamas avalikustama analüütikute ja ekspertide töö tulemusi.

Missing Koostöö
Kogu
10.01.2013

Lõpetada saadikutele kuluhüvituste maksmine

Ettepaneku autor Aago-Heinart Allikvee, saabus e-posti teel:
Käesolev parlament on unustanud järjekordselt oma palgaküsimusega tegelemise, seda küll järgmise parlamendikoosseisu jaoks. Kui see avastatakse, siis on järjekordselt hilja. Lõpetada parlamendisaadikuid naeruvääristav ja lihtsurelikke traumeeriv kuluhüvitiste maksmine. Tänane saadikute töötasu on muu töörahva saadava töötasuga võrreldes piisavalt suur, et ise kinni maksta oma autoliisingud, taksosõidud, restoraniarved jne. Kes arvab, et töötasust on vähe, see otsigu endale parem ja suuremalt tasustatud töökoht. Mitte kedagi ei ole parlamenti vägisi pandud, see on ikka enda väga suur soov olnud.

Aa0105981_id_kaart Missing Missing Missing Dsc_0299 Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Liivad%c3%bc%c3%bcnid Eugen_veges_naermas %c3%9cllar-metsand-150x150 Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Skype_olev Missing Missing Jaak_haud Missing Mina 527660_201464343295213_397442827_n Missing Missing Missing Mina_ise Missing Missing Missing Missing Vallamajas_10.09.2010_006 Missing Missing Missing Missing Missing Missing Vladimir_%c3%96%c3%b6pik_25_9_2010 Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Voyag Missing Missing Missing Missing Maikel_msn_49
Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Maikel_msn_49
Miks peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile
Miks ei peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile

Kindlasti vajaks kuluhüvitiste maksmine reformi

Küsimus, et kas autoliising on eluliselt oluline hüvitis või mitte? Kuluhüvitiste reformimine peaks lähutma küsimusest kas see seondub ikka tööülesannetega. Samas otseselt ei toeta täielikku kuluhüvitiste maksmise keelustamist. Põhjendan vastuargumentide all.

Mihkel Mikkelsaar
16. jaanuar

Täielik ärakeelamine viib narruseni

Täieliku ärakeelamise vastu räägivad asjaolud: Näiteks on tuleb võõrustada välisriigi saadikuid - täiesti tööalane kulu. Me ju keegi ei eelda, et kui meile tööjuurde tuleb külaline siis võõrustame tema oma palgast - ikka ettevõtte-asutus võõrustab. Erinevate seaduste mõjuanalüüsi tellimiseks - on saadikuid, kes kasutavad kuluhüvitisi ka selliste - tööülesannet hõlbustavate uuringute tellimiseks. Kindlasti vajaks see reformimist, sest ilmselt ei ole täpsustatud piisavalt hästi - mis on TÖÖALANE kulu, mida oleks mõistlik hüvitada.

Mihkel Mikkelsaar
16. jaanuar