Rahvakogu veeb on arhiveeritud 30.05.2013 seisuga. Uudiseid saab lugeda siit >>
Ettepanekute kogumineJaanuar 2013   AnalüüsVeebruar 2013   ArutelupäevAprill 2013   SeadusemuudatusedAprill 2013
RU EN

Suur aitäh kõigile kes osalesid ja pakkusid välja ideid Eesti demokraatia arendamiseks.

Veebruari teises pooles hakkame siinsamas avalikustama analüütikute ja ekspertide töö tulemusi.

Facebooki_uus_pilt Mihkel
Oja
07.01.2013

Kaugloetavate arvestite vabatahtlikuks muutmine

Kui inimene ei soovi oma majapidamisse kaugloetavat arvestit, mis potentsiaalselt võib ära rikkuda tema elektriseadmed (ja ka tervise?), siis peaks tal olema võimalus keelduda kaugloetava arvesti paigaldamisest nii nagu on see teistes riikides. Eestis on aga kaugloetavate arvestite paigaldamine tehtud seadusega kohustuslikuks. Tegemist on inetu pähemäärimisega ja kodaniku vabat tahet eirava olukorraga, sest Elektrilevi kodulehel on kenasti kirjas, et tavaline elektriarvesti ei takista avatud turu toimimist ega ka elektrimüüja valimist. See tähendab seda, et kaugloetavat arvestit pole üldsegi vaja.

Tekst Eletringe.ee kodulehelt: "Täielik kauglugemisele üleminek küll lihtsustab tulevikus avatud elektrituru toimimist, mitmekesistab elektripakettide valikut ja soodustab konkurentsi, kuid avatud turu toimimist ja elektrimüüja valimist ei takista ka tavaline arvesti. "

Aa0183157 A62e1066272807ba0c679df32ca7eeb7 Missing Imgp0354 Facebooki_uus_pilt 418219_2782021467017_374458226_n_1_ Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Alari_synna_profiil_v%c3%a4ike_mv_yp Missing Missing Missing Missing Missing Il_fullxfull.340947046 Missing Missing Missing Rainern%c3%a4gu Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Kaido Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Tonis_tyyr Missing Missing Missing Missing Missing Aivar %c3%9cllar-metsand-150x150 Img_7421 Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Poolas_2012 Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Andres_base Missing Missing Missing Missing Missing Lauri_m6ek Missing Missing Missing Missing Missing Missing Vladimir_%c3%96%c3%b6pik_25_9_2010 Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing
Missing 39107090296 Missing Missing Missing Imgp0026 Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Pilt Missing Img_6183small Missing Missing Missing Missing Missing
Miks peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile
Miks ei peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile

Pooltargument Ülari Metsaveeri vastuargumendile

Ülari Metsaveer ei ole käesolevast ettepanekust õigesti aru saanud. Me räägime siin, et need arvestid peaksid olema vabatahlikud. Kui Ülari Metsaveer ei soovi valikuvabadust ja eelistab, et keegi teine tema eest mõtleks ja otsustaks, siis tuleks loobuda Eesti Vabariigi kodakondsusest ja kolida Põhja-Koreasse.

Mihkel Oja
08. jaanuar

Inimese valikuvabadus

Toetan juhul, kui lisada ka nõue:
Kui inimene soovib saada kaugloetavat arvestit, siis peab võrguhaldaja talle selle paigaldama kohe 30 päeva jooksul oma kulul.

Ain Kalda
31. jaanuar

Lipsas sisse viga leheküljeaadressis

Lipsas sisse vigane aadress: Eletringe.ee asemel pidi olema Elektrilevi.ee

Mihkel Oja
07. jaanuar

Inimesed ON erinevad

Inglise (UK) valitsus ütles 2011 a. lõpus (peale probleemide tekkimist inimestel), et juhtmeta (wireless) ühendusega nutiarvestid elektrile ja gaasile ei ole kohustuslikud (sunduslikud) ja klient võib jätta endale "vana arvesti" kui põhjuseks on tervis või privaatsus.

Tõnu Kaal
08. jaanuar

Kaugloetavad arvestid on tervisele ja turvalisusele ohtlikud

Kui te pöördute holistilise terapeudi poole ja kurdate talle väsimust, peavalu jne on tema esimeseks küsimuseks tänapäeval: "Kas äkki teile paigaldati kaugloetav arvesti?" Me räägime konkreetselt mõõdetavast suurusest, mitte mingist ulmelisest ettekujutusest.
Kui me kasutame mobiiltelefone, siis me teeme seda vajadusest. ...kuid kaugloetav arvesti on ainult energiamüüja mugavusest ja ainult tema vajadusest ... täiesti eirates tarbija huve
. Kuid klient olevat ju kuningas???

Aile Kuuda
07. jaanuar

Andke valida

Kas ohustab tervist või mitte, soovin valikuvabadust!

Hannes Kirsman
07. jaanuar

Peeter

Sest kaugleoetav arvesti, kui see töötab raadiosaatjaga (nagu maapiirkondades plaanitud), ületab ca 10-kordselt sõltumatute teadlasgruppide poolt pakutud tervislikku piiri

Mihkel Oja
07. jaanuar

Peeter Liiv

Sest kaugleoetav arvesti, kui see töötab raadiosaatjaga (nagu maapiirkondades plaanitud), ületab ca 10-kordselt sõltumatute teadlasgruppide poolt pakutud tervislikku piiri

Mihkel Oja
07. jaanuar

A. Kristjohann

raadiosaatja sellistel sagedustel sinu kodus on tervisele ohtlik

Mihkel Oja
07. jaanuar

Luule Närjanen

Tervisele ja ymbritsevale keskonnale kahjulik !

Mihkel Oja
07. jaanuar

Aivar

Kui näitusid sai lugeda siiani ja saab edaspidi ka, milleks siis kaugloetav? Ei taha ja punkt.

Mihkel Oja
07. jaanuar

http://vimeo.com/54189727

http://vimeo.com/54189727

Mihkel Oja
07. jaanuar

Vastus Mihkel Ojale

Mihkel Oja ei ole õieti aru saanud minu eelmisest kirjast. Nimelt üritasin seletada seda, et kui kasutaksime edasi mitte kaugloetavaid arvesteid, siis paraku kallineks elektri vahendustasu veelgi, sest siis peaks hoidma tööl lisa tööjõudu, kes käiks näite kontrollimas, sest Eesti inimest 100% usaldada paraku ei saa. Ma oleksin nõus sellega, et inimestel oleks valiku võimalus, kuid sellisel juhul peaks selle lisatööjõu kulud siiski kinni maksma ainult need inimesed, kes keelduvad kaugloetavatest arvestitest. Seega kes kasutavad tavaarvestit, siis neile lisanduks veel üks maks (kontrollimise maks), sest inimesed, kes on nõus kaugloetavate arvestitega ei pea teiesuguste inimeste kapriise kinni maksma.

Ülari Metsaveer
08. jaanuar

Kaugloetavate arvestite vastased visake mobiilid prügikasti.

Paraku on tööjõu kulud väga kallid ning korralikku töömees, kes tahaks ka tööd teha, raske leida, siis on majanduslikult ainuõige kasutada üha rohkem kaasaegsemat tehnikat, et kulusid vähendada. Samas aitaks see ära hoida ka pettuseid. Nimelt on eestis väga levinud arvestite kerimine.
Siiani ei ole teaduslikult tõendatud, et kaugloetavad arvestid rikuksid tervist. Kuid kui see uuring peaks läbi viidama ning see tõesti kahjustab tervist, siis on alati võimalik arvesti paigaldada väljaspoole eluruume, mis vähendaks oluliselt seda.
Samas väidetakse ka, et nii mobiiltelefon, televiisor, kui ka arvuti rikuvad tervis, kuid ikkagi te kasutate neid. Olge siis oma veendumustes lõpuni kindlad ning võtke oma mobiilid ja arvutid ja televiisorid ning viige ohtlike jäätmete kogumiskohta.
Veel parem ronige tagasi puu otsa.

ü l a r i Metsaveer
07. jaanuar