Rahvakogu veeb on arhiveeritud 30.05.2013 seisuga. Uudiseid saab lugeda siit >>
Ettepanekute kogumineJaanuar 2013   AnalüüsVeebruar 2013   ArutelupäevAprill 2013   SeadusemuudatusedAprill 2013
RU EN

Suur aitäh kõigile kes osalesid ja pakkusid välja ideid Eesti demokraatia arendamiseks.

Veebruari teises pooles hakkame siinsamas avalikustama analüütikute ja ekspertide töö tulemusi.

Missing Koostöö
Kogu
10.01.2013

Pensionikindlustuse koefitsiendi aluseks peab olema vähemalt miinimumpalk

Ettepaneku autor Aago-Heinart Allikvee, saabus e-posti teel:
Vaadata üle pensionikindlustuse seadus , milles erilist tähelepanu pöörata asjaolule kuidas arvestada koefitsienti 1, mida arvestatakse keskmise sotsiaalmaksuga maksustatud tulult. Koefitsiendi 1 aluseks peaks olema vähemalt täna kehtestatud miinimumpalk. Kuidas selgitada inimesele, kes teeb vähetasustatud tööd ( koristajad, müüjad ja teised),et teie poolt töötatud täistööaasta annab teile pensioniarvestuslikult ainult 0,3-0,4 aastat? Tekkib küsimus, kas madalapalgalised elavad 3-4 korda kauem, et jõuda normaalse pensionini?

Missing Missing Missing Imgp0026 Koopia_%c3%bcksusest_sam_0804 %c3%9cllar-metsand-150x150 Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Image005 Missing Missing Facebook Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Vladimir_%c3%96%c3%b6pik_25_9_2010 Missing Missing
Missing Missing
Miks peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile
Miks ei peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile

baaspension 1=1

Oleks väga õiglane, kui inimesed saaks pensioni ikka iga aasta eest mis nad tööd on teinud, olenemata palgast, mis ei ole kahjuks enda määrata. Ükski kõrgepalgaline ei saa läbi ilma koristajate ja müüjate ja teiste alamakstud inimeste tööta. Miks siis nende panust pensionieas ei arvestata vääriliselt. Sellise palgaga ei ole võimalik endale isegi tagavara koguda nii nagu nendel, kelle palk annab välja koefitsendi sadadeks aastateks. Kas need käärid pole mitte liiga suured? Oluliselt tuleks suurendada baaspension summat ja siis alles aastate pealt lisaks, mis ei tohiks olla nii määrav.

Karin Randma
12. jaanuar

Enn Laur

peamiselt ärimehed ja joodikud ning narkarid ei maksa endale palka, vaid elavad dividendidest või rahva abist. Miks peaks mittetöötavale joodikule või pururikkale ärimehele, kes maksudest kõrvale hiilis, maksma suuremat pensioni teiste ühiksonnaliikmete arvelt. Miinumumpalk on ju sellest aastast 320,- €!

Enn Laur
14. jaanuar