Rahvakogu veeb on arhiveeritud 30.05.2013 seisuga. Uudiseid saab lugeda siit >>
Ettepanekute kogumineJaanuar 2013   AnalüüsVeebruar 2013   ArutelupäevAprill 2013   SeadusemuudatusedAprill 2013
RU EN

Suur aitäh kõigile kes osalesid ja pakkusid välja ideid Eesti demokraatia arendamiseks.

Veebruari teises pooles hakkame siinsamas avalikustama analüütikute ja ekspertide töö tulemusi.

Erakonna liikmetele vastutus

Teen ettepaneku panna erakonnaliiikmed vastutama erakonna ministrite, vallavolikogude ja vallavalitsuse tegude eest. MASU tekkimise põhjuseks on korduvalt peetud seda, et riiklikud institutsioonid (eelkõige poliitilised huvigrupid) on tahtlikult andnud vale informatsiooni (valetanud). Näiteks võib tuua Kreeka (seal toimus nn laenude ümberstruktureerimine). Ma leian, et selline protseduur on toimumas ka Eestis. Seega me peaksime seadusandlust sellekohaselt kaasajastama. Juristina võin öelda, et ühest asjast võib erinevalt rääkida kuid lõpude lõpuks jääb printsiip ikka samaks (nn koer ja kutsu on tegelikult samad asjad). Juhul kui kriminaliseerida valetamine ja panna erakonnaliikmed vastutama tahtlikult valetamise eest võiks nn poliitilised ühendused puhastuda ja nn poliitiliste broilereid ei leita ehk enam nii palju. Juhul kui valitsus võtab raha varudest või liidab mõned fondid kokku siis ei saa enam rääkida sellest, et riigieelarve oleks positiivne. Samuti jääks ära sellisel juhul vassimine nn strateegiliste vajaduste ümber nagu toimus Narva elektrijaamas. Juhul kui minister peab kinni maksma mõtetud kulutused ja ise ei pea õigeks enda tegude eest vastutamist siis süüdi on terve organisatsioon - erakond. Keegi ehk nendest ikka soovib oma nahka päästa ja räägib asjadest õigete nimedega (vaadates nt silvergate'i). Sellise teo kriminaliseerimine ja eelkõige varalise vastutuse kohandamine muudaks erakonna poliitika ausamaks. Samuti annab selline seadusesäte õiguse ajakirjandusele/üldsusele uurida rahvusvaheliste kokkuleppete ja muude riiklike kohustuste kohta.

Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Mina_2 Missing Missing 0013aba9-acea-440a-95cc-2e6518eaee4e_12 Missing Missing Skype_olev Missing Missing Missing Missing Vladimir_%c3%96%c3%b6pik_25_9_2010 Missing Missing
Dsc_0299 Missing Missing Missing Missing Missing Erakond96 Missing
Miks peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile
Miks ei peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile

Ebaselge ja sellisel kujul ebamõistlik

Selline mõnus poolthääletamisega auru väljalaskmise teema.

Valetab isik mitte 'erakonna liige'. Valetamine mis toob kaasa seaduserikkumise on ka täna karistatav. Mitte-erakondlasest ametniku valetamine võib tunduvalt rohkem kahju tekitada.

Alan Rein
12. jaanuar

Kõik kriminaalideks?

Organisatsiooni ei saa kriminaalvastutusele võtta.

Madis Pobul
25. jaanuar