Rahvakogu veeb on arhiveeritud 30.05.2013 seisuga. Uudiseid saab lugeda siit >>
Ettepanekute kogumineJaanuar 2013   AnalüüsVeebruar 2013   ArutelupäevAprill 2013   SeadusemuudatusedAprill 2013
RU EN

Suur aitäh kõigile kes osalesid ja pakkusid välja ideid Eesti demokraatia arendamiseks.

Veebruari teises pooles hakkame siinsamas avalikustama analüütikute ja ekspertide töö tulemusi.

Missing Vello
Arumäe
10.01.2013

Täpselt reglementeeritud valimiskampaania.

Selleks, et kampaaniakulud oleks kontrolli all, keelata igasugune parteide või üksikkandidaatide poolne kampaania rahastamine. Kogu kampaania rahastatakse riigieelarvest (ainus parteidele riigieelarvest makstav toetus on valimiskampaania rahastamine, partei kui organisatsiooni muud tegevuskulud tulevad liikmemaksudet). See tähendaks seda, et igasugune reklaam (välireklaam, telereklaam ... ) rahastatakse riiklikult võimaldades igale nimekirjale võrdse mahu. Siinkohal üksikkandidaatide võrdsuse tagamiseks tuleks iga üksikkandidaat võrdsustada parteiga, samas ei tohi üksikkandidaat kuuluda ühtegi parteisse.

Aa0105981_id_kaart Dsc_0299 Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Mina_2 Missing Missing Missing Missing Missing Missing Koala Jaak_haud Missing Missing Missing Missing
Missing Missing Snapshot_20130107_1
Miks peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile
Miks ei peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile

Reklaam-Debatt

Mõte on hea, aga nimi "valimisreklaam ,mida rahastatakse riiklikult" ei peaks tähendama valimisreklaami, vaid valimis-tutvustus saated; valimis-debatid, jututoad vms. Kui üleüldse oleks lubatav ka erakondade platvormide tutvustamine, teles jne, seljuhul üksikkandidaat ei ole nendega päris võrdne osaleja.

Margus Tilgar
10. jaanuar

Pooldan põhimõtet,

kuid ettepanekust ei selgu,kas raha kampaaniateks antakse parteide käsutusse.Kui nii on mõeldud,siis seda ma ei poolda.Pooldan põhimõtet,et riik loob kampaaniateks spetsiaalsed kanalid ja keskkonna,et kõik kandidaadid saaksid võrdsetel alustel oma ideid tutvustada.

Toivo Kalmo
12. jaanuar