Rahvakogu veeb on arhiveeritud 30.05.2013 seisuga. Uudiseid saab lugeda siit >>
Ettepanekute kogumineJaanuar 2013   AnalüüsVeebruar 2013   ArutelupäevAprill 2013   SeadusemuudatusedAprill 2013
RU EN

Suur aitäh kõigile kes osalesid ja pakkusid välja ideid Eesti demokraatia arendamiseks.

Veebruari teises pooles hakkame siinsamas avalikustama analüütikute ja ekspertide töö tulemusi.

Missing Toivo
Kalmo
10.01.2013

Siinsed arutelud ei ole lihtsalt ajurünnak, vaid midagi enamat

Tundub,et Rahvakogu praegune idee lähtub ajurünnaku kontseptsioonist ja hiljem toimetavad analüütikud ettepanekutega oma suva järgi.Arvan,et see pole päris see,mida me tahame.
Arutelude väljundina tahame ju tegelikult koostada seaduste muutmise eelnõusid,mida riigikogule esitada.See protsess ei saa olla ühesuunaline.Loomulikult on hea,et protsessi on kaasatud spetsialistid,kuid neil ei tohi olla sisulist kõrgeimat otsustusõigust.Lõpptulemusena valminud eelnõudesse peab jõudma Rahvakogu ühine poliitiline tahe.Arvan,et ekspertide kokkukirjutatud mustandid peavad tulema siia portaali tagasi,et Rahvakogu saaks neile parandusettepanekuid teha.Sel ajal peaks olema ka võimalus ekspertidega online väidelda.Pärast esimest arutelupäeva tuleks siin portaalis artelupäeval tehtud ettepanekud läbi vaadata ja eelnõudesse vajadusel parandused sisse viia või ettepanekud põhjendustega tagasi lükata.Me nõuame ju parlamendilt rahva kaasamist.Olgu Rahvakogu niisuguse kaasamise eeskujuks!

Missing Missing Dsc_2605 Missing Koopia_%c3%bcksusest_sam_0804 Missing Missing %c3%9cllar-metsand-150x150 Mina_10dd Missing Missing Missing 2006_0327esimesed0021 Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Vello Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Jaak_haud Heli_koit Missing Missing Vladimir_%c3%96%c3%b6pik_25_9_2010 Missing Missing Missing Missing Missing Urmokybar_net
Kaarel2011_1_ Missing Missing
Miks peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile
Miks ei peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile

Kartus ja usaldamatus

Seetõttu pean Toivo Kalmo ettepanekut väga asjalikuks. Ilmselt on vaja veidi pead murda, kuidas seda korraldada. Järgimist väärt ettepanek.

ܜllar Metsand
10. jaanuar

Järgmised etapid

Analüüsitöö tulemused ongi plaanis avalikuks teha ja muidugi saab neid seejärel täiendada. Analüütikud ei hakka tegema otsuseid. See, mis ettepanekud lõpuks Riigikokku lähevad, otsustatakse ka Rahvakogus, aga konkreetne viis, kuidas veebi- ja näost-näkku arutelusid kombineerida, saamaks teada ka nende arvamusi, kes ühel või teisel põhjusel veebilehel ei oska, ei saa või ei taha kaasa rääkida, vajab veel veidi mõtlemist.

Urmo Kübar
11. jaanuar