Rahvakogu veeb on arhiveeritud 30.05.2013 seisuga. Uudiseid saab lugeda siit >>
Ettepanekute kogumineJaanuar 2013   AnalüüsVeebruar 2013   ArutelupäevAprill 2013   SeadusemuudatusedAprill 2013
RU EN

Suur aitäh kõigile kes osalesid ja pakkusid välja ideid Eesti demokraatia arendamiseks.

Veebruari teises pooles hakkame siinsamas avalikustama analüütikute ja ekspertide töö tulemusi.

Missing Garri
Pütsepp
10.01.2013

Riigikogus kohalkäik

Moodustada seadus, mille alusel on riigikogu liikmel KOHUSTUS käia teatud arv istungeid ka kohal.

Tavainimene peab tööl käima kõik ettenähtud päevad. Töölt puududa saab tööandjaga kokkuleppel vaid väga mõjuval põhjusel, või haige olles. Kui töötaja puuduks töölt põhjuseta, siis saaks ta sule sappa.
Riigikoguliikmed võivad käia kohal nii vähe kui soovivad ja pärast tehakse neist vaid edetabelid ja näidatakse näpuga. Mingit karistust, tagajärgi ja muud EI OLE!!!
Samuti võiks nende päevade eest, mil riigikogulane kohal ei käi, kinni pidada tema töötasu (nagu ka tavainimestel) ja piisava puudumiste arvu korral, riigikogust välja heita!

Missing Missing Missing Urmas_arum%c3%a4e7 Liivad%c3%bc%c3%bcnid Missing Aivar Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Poolas_2012 Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Mina_2 Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing 201209mini Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Facebook Missing Missing Missing Missing Missing Missing Mina Missing Vladimir_%c3%96%c3%b6pik_25_9_2010 Missing Missing Missing
Missing Missing Missing Missing
Miks peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile
Miks ei peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile

Võiks end kurssi viia riigikogu reaalse tööga

Väljavõte Mihhail Lotmani blogist:
Mis aga puudutab sooja kohta, kus saab mõnusalt ära olla, siis minu jaoks olid need kolm aastat, mis ma Riigikogus veetsin, väga rasked, nii füüsiliselt kui emotsionaalselt: olin pidevas stressis. Ebakompetentsed või pahatahtlikud ajakirjanikud lõid Riigikogu tööst sellise pildi, et saadikud tulevad saali, vajutavad nuppu, isegi istungite ajal viibivad kusagil ja ei tea, mis saalis toimub (samas teavad ajakirjanikud suurepäraselt, et saalis toimuvat transleeritakse enamikusse Riigikogu ruumidesse, isegi WCsse ja nt mina eelistasin kuulata oma toas, kus sai rahulikult töötada eelnõude kallal; hääletamiseks ning küsimuste-repliikide esitamiseks tulin saali). Minu tavaline tööpäev algas kell 9 hommikul (mõnikord olid meil koosolekud ka kell 8) ja harilikult sain koju pärast keskööd, kuid nii mõnigi kord jäin kahe või kolmeni öösel. Ja ma polnud ainus selline. Peaaegu alati nägin majast väljudes, et sellel või tollel kolleegil veel toas tuli põleb.

Oliver Reinsalu
11. jaanuar