Rahvakogu veeb on arhiveeritud 30.05.2013 seisuga. Uudiseid saab lugeda siit >>
Ettepanekute kogumineJaanuar 2013   AnalüüsVeebruar 2013   ArutelupäevAprill 2013   SeadusemuudatusedAprill 2013
RU EN

Suur aitäh kõigile kes osalesid ja pakkusid välja ideid Eesti demokraatia arendamiseks.

Veebruari teises pooles hakkame siinsamas avalikustama analüütikute ja ekspertide töö tulemusi.

Missing Tõnu
Hallik
10.01.2013

Üleriigilise nimekirja kasutusel võib tekkida suur oht!

Kui kõik erakonnad esitavad oma teenelised poliitikud (igaüks 20 kandidaati kokku ca.80 kandidaati), kes on rahvale teada ja sinna lisatakse veel "ajuloputus", siis pole erilist vahet praeguse olukorraga. Sisuliselt Riigikogu koosseis ei muutu ja vastutus valija ees kaob täielikult. Kandideerimine oma elukohajärgses ringkonnas välistab Figaro mängimise ja kohustab tegelema nii oma piirkonna kui ka riigi asjadega. Üiste maailmavaadetega võivad Riigikogus ühineda, aga siis juba vabadel alustel mitte dirigendi taktikepi järgi. Ringkonnas saavad vastavalt mandaatide arvule sisse enim hääli saanud kandidaadid.

Dsc_0299 Missing Missing Missing Widescreen_(8)_3 Missing Missing Missing Missing Missing Missing Mina_2 Koala
Missing Missing Vello Missing Missing
Miks peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile
Miks ei peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile

2 kojalises riigikogus võiks

Jah üleriigiline nimekiri oleks paha. Aga kui on pakutud välja idee kahekohalisest riigikogust, kuhu kuuluksid ainult erakondade esindajad (neid peaks saama seljuhul valida üleriigilsena) ja rahvakogust, kuhu valiyakse isikuvalimiste alusel piirkondade esindajad.

Margus Tilgar
10. jaanuar

Kompetents väheneb.

Riigi eri piirkondadest valitud saadikud ei esinda piirkondi,vaid nende piirkonnadade valijaid.Nemad on samuti ühiskonna osa ja neil on samuti mõtteid,kuidas üleriigiliselt asju peab korraldama.Seega toodaks parlamenti rohkem kompetentsi.Üleriigilise ringkonna puhul jäävad parlamendis domineerima aga need telekas igapäev virvendavad “promonendid”,kelledel tegelikust Eesti olukorrast erilist arusaamist ei ole.

Toivo Kalmo
15. jaanuar

Vastutus valija ees on juba kadunud

Järelikult ei saa asi hullemaks minna. Oma piirkonna eest hoolitsemise mängimine on juba ammu avalikult farsiks muutunud.

Ja kas asi saabki teisiti olla, riik on tervik, ta ei saa ega tohigi piirkondi esindada (muidu tuleb kodusõda ja riigi lagunemine). Piirkondadega tegeleb kohalik omavalitsus.

Tarmo Kaldma
14. jaanuar