Rahvakogu veeb on arhiveeritud 30.05.2013 seisuga. Uudiseid saab lugeda siit >>
Ettepanekute kogumineJaanuar 2013   AnalüüsVeebruar 2013   ArutelupäevAprill 2013   SeadusemuudatusedAprill 2013
RU EN

Suur aitäh kõigile kes osalesid ja pakkusid välja ideid Eesti demokraatia arendamiseks.

Veebruari teises pooles hakkame siinsamas avalikustama analüütikute ja ekspertide töö tulemusi.

Mina_10dd Aivo
Peterson
10.01.2013

Lõpetada see 20 aastane paraleel-Eesti jama

See kogu tänane poliitline riigi sise- ja välisjuhtimine on täna nii kunstlik ning valgete niitidega nii läbi traageldatud et lausa paha hakkab. See et eestlaste enda ühiskond jaguneb 15% esimeseks Eestiks ja 85% teiseks Eestiks - samamoodi on kunstlikult lõhestatud ka ühiskond tervikuna - ehk 60% ehk esimene paralleel eestlasliku ühiskonna kandjate ja 40 muurahvusest ühiskonnas elavate kuid ühiskondlikust elust mitte osa saavate vahel - pole kellelegi enam saladuseks. See 20 aastane kunstlik vastasseis ja paraleelmaailmade tekitamise - hoidmise ning eriti sellega hirmutamise jama tuleb jalamaid lõpetada - on fakt ning see pole riigi seisukohalt ka enam produktiivselt jätkusuutlik . Just selle tõdemuse enesele teadvustamine üks nendest alustaladest mis määrab tänase ja homse Eesti elukorralduse. TULEVASE VÕIMEKUSE JA JÄTKUSUUTLIKUSE MÄÄRAB EELKÕIGE AINULT JA VEELKORD AINULT MEIE SUUTLIKUS ELADA OMA KÕIGI NAABRITEGA SÕBRALIKES - SUHETES , AKSEPTEERIDES NEID SELLISTENA NAGU NAD ON ! Igal naabril on oma sisemine valik - ei ole meie need läbi kelle suu peaksid igasugused ülemere riigid karjuma ning diplomaatilisi (eriti välisdiplomaatilisi) nõmedusi suust välja ajama. Kohati on lausa ÜLIPIINLIK meie konsulaaresinduste töötajate pärast. Õppigem soomlastelt ja SOOMEMAALT TERVIKUNA DIPLOMAATIA ALGTÕDESID. Mitte aga ärgem jookskem mõnede teatud-tuntud välisriikide saatkondade vahel. Kas me ikka oleme täna piisavalt iseseisvad !?! Küsimus laiale ringile.

Facebooki_uus_pilt Missing Missing Mina_10dd Missing Missing Vladimir_%c3%96%c3%b6pik_25_9_2010 Missing Missing
Imgp0026 Kaarel2011_1_ Marektamm-5 Missing Missing
Miks peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile
Miks ei peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile

Arvamusest õhkub kerget vastuolulisust

Õige ka,niikaua kuni eksisteerib universum,jäävad ka vastuolud. Rikkamate ja vaesemate vahel on alati vastuolud olnud ja sellest pole midagi hullu.Ka erinevate ideede vahel on alati vastuolud. Vastuolusid ei pea kartma,need viivad elu edasi.Peame ainult hoolitsema,et vastuolud ei muutuks purustavateks.Meil ei ole vastuolusid eliidi ja lihtrahva vahel.Meil on vastuolud tõusiklike poliitikute ja rahva vahel.Just siin ja praegu tegelemegi nende vastuoludega,et need ei ühiskonda ära ei hävitaks.Kui see mure lahendatud,siis tegeleme muude asjadega.Eks?

Toivo Kalmo
10. jaanuar

Austatet neiu Kai !

Nagu teate-integratsioon saab olla vaid kahepoolne . Kui see üks pool nõuab teiselt poolelt kohustuslikus korras just nende tiivaga sulandumist ei tähenda et see seal vastu võetakse. Või meie eestlased peaks lugema integratsiooniks ainult seda et venelased peaksid oma raha eest eesti keelt õppima . Isegi kui kõik venelased oskaksid eesti keelt oleks nad ikkagi tõrjutud riigi juhtimiselt. Vaadake-riigi juhtimisringakondades praktiliselt muust rahvustest esindajad puuduvad. Võtke ja vaadake statistikat. Kes on Eestis enamasti madala prestiizi ja tasustatavatel töökohtadel - õige, muu emakeelega kodanikud. Aeg oleks meil kõik sellest orjamendaliteedist välja saada ja avama oma ühiskonda ka teistele meie kõrval elavatele indiviididele. Nendel kel küll teine emakeel kuid sarnased usundid ja sotsiaalselt arusaadavad tavad. Raske on endisel orjal orjapidaja ikka olla. See solvumise ja kättemaksu mentaliteet on ikka meis kõvasti kinni. Lausa kohati geenide ja emapiimaga kaasa antud. Ära solvu

Aivo Peterson
11. jaanuar

Eesti välispoliitika on sisepoliitika vang.

Kaasaegse mõtlemismudeli ja hoiakute süsteem sulab välja sellest kunstlikust hoiakute süsteemist koos põlvkondade vahetamisega.
Vana koera enam naljalt sitsima ei õpeta, nii sama raudkindlalt hoiavad nad kinni ka oma juhtpositsioonidest, ega lase ligi kaasaegsemat mõtteviisi uuemast põlvkonnast.

Arno Jaago
11. jaanuar

integreerumine käib kogu aeg

Teemast on väga raske aru saada.

Mingit suurt lõhet pole juba ammu. Üksteist mõistetakse ja erinevusi aktsepteeritakse.
Riigikeele mitte valdajatel on lihtsalt veidi raskem, kui V otsustab piiri kinni panna vmt.
Keeleoskust on lihtsam omandada, kuid suhtled oma eriala esindejatega nt õpetajad.
;)

Kai Kaarna
10. jaanuar