Rahvakogu veeb on arhiveeritud 30.05.2013 seisuga. Uudiseid saab lugeda siit >>
Ettepanekute kogumineJaanuar 2013   AnalüüsVeebruar 2013   ArutelupäevAprill 2013   SeadusemuudatusedAprill 2013
RU EN

Suur aitäh kõigile kes osalesid ja pakkusid välja ideid Eesti demokraatia arendamiseks.

Veebruari teises pooles hakkame siinsamas avalikustama analüütikute ja ekspertide töö tulemusi.

Aarekasemets_lse_sociology100 Aare
Kasemets
10.01.2013

Koostada erakondadele, vabaühendustele ning koolidele poliitilise ja administratiivse korruptsiooni märkamaõppimiseks e-õppevahend

Poliitilisel korruptsioonil on palju alaliike ja varjundeid. Sageli on keeruline hinnata, kus lõpeb avalikes huvides teostatav poliitika/õigusloome ja algab mõjuvõimuga kauplemine, patronaaz, 'onupojapoliitika'/nepotism jms demokraatiatõrked.
Vaja on piiripealsete ja nn JOKK-juhtumite hindamise metoodikaid koos Eesti ja teiste riikide näidetega tegevpoliitikuid jälgivatele erakonnaliikmetele (erakondade sisedemokraatia vs oligarhilise juhtkonna probleem), vabaühenduste eestvedajatele ja kodanikuühiskonna õpetajatele.
TÜ, TTÜ ja EBS-i eetikakeskused võiksid koostöös Korruptsioonivaba Eesti, GRECO ja Justiitsministeeriumi kriminaalpoliitika osakonna ekspertidega e-õppevahendi töö ette võtta, sh õpetlikud videod a'la NO99 (:Mõtelda on mõnus, kirjutada, läbi rääkida ja kokku leppida raskem, kuid ärgem sellepärast meelt veel norgu laskem:)

Aa0183157 Missing Missing Marektamm-5 Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Pilt028 0013aba9-acea-440a-95cc-2e6518eaee4e_12 Vello Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Nagu Missing Missing Vladimir_%c3%96%c3%b6pik_25_9_2010 Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing
Miks peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile
Miks ei peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile

Ei lahenda olemuslikke probleeme, muidu tore ettevõtmine

Mis ikka jutustada. Alustuseks võiks NO valimiskooli läbi vaadata (manuses) ja siis mõelda, et mis on Eesti praeguse poliitilise süsteemi peamine probleem. Õige vastus on puuduv sõna selle alajaotuse pealkirjas:
ɐıʇɐɐɹʞoɯǝpǝsıs

link: www.youtube.com/watch?v=WU9Ey9Ifm10&list=PL13E88FEBE4063E77

Alan Rein
12. jaanuar

Ja lisaks ValimisWiki

Tobe on lasta ennast aasta - aastalt lollitada ühtede ja samade valimislubadustega: a'la "loome 50 000 uut töökohta, kodukulud alla, pöörame iibe tõusule, murrame läbi" jne. Valimiswikist võiks kasvõi lihtsa brauseriotsinguga leida vastavad märksõnad, kes ja millal neid on oma valimiseelsetes lubadustes kasutanud ja mis tegelikult välja tuli. Avaldamiskõlblikkus peaks olema kindlustatud viidetega meedias avaldatule. Lihtne näide: Kui 2008. aastani pärjasid meie riigijuhid end edukate investeeringute maaletoojatena, töökohtade loojana ja kellena veel, siis seejärel kinnisvaramullist välja pahisenud õhk viis meilt nii raha, kui töökohad...Sellekohast statistikat publitseeriti ohtrasti.

Urmas Kaio
18. jaanuar