Rahvakogu veeb on arhiveeritud 30.05.2013 seisuga. Uudiseid saab lugeda siit >>
Ettepanekute kogumineJaanuar 2013   AnalüüsVeebruar 2013   ArutelupäevAprill 2013   SeadusemuudatusedAprill 2013
RU EN

Suur aitäh kõigile kes osalesid ja pakkusid välja ideid Eesti demokraatia arendamiseks.

Veebruari teises pooles hakkame siinsamas avalikustama analüütikute ja ekspertide töö tulemusi.

Img_1064 Kaido
Hint
10.01.2013

Avaliku sektori töötaja ei või omada parteilist kuuluvust, kuna on seeläbi mõjutatav ja võib kuritarvitada talle antud volitusi!

Erakondlikus sõltuvuses isikud erinevatel ametikohtadel on probleemne teema. Ei tunduks ju õige kui näiteks vallavolikogu liige on ka õpetaja.
Olgugi, et see on vale, võib õpetaja ikkagi leida endal olevat rohkem õigusi ja neid kuritarvitada. Õpetajal ei ole õigust sekkuda lapse eraellu küsides/uurides, mis toimub kodus jne. Veel vähem võib ta seda infot kasutada valla tarbeks ja pealegi õpetades ta ei saa ju tegeleda valla teemadega. Taolist nähtus võib minu kodukandis palju kohata aga keegi midagi teha ka ei saa kuna puudub oskus küsida abi.
Veelgi hullem on see kui mõne, näiteks vallavolikogu liikme laps, leidvat endal õigusi teisi ähvardada (nt. kaasõpilasi) ja võibolla ka (taga)kiusata seoses isiku probleemide, eripäradega jne. Pealegi peaksid poliitikas tegutsevate isikute lapsed hoidma väga madalat profiili. Paraku see nii ei ole, nad leiavad endal õigust kõike teha kuna nende vanematel on võim ja seega on ka neil.

Need oli pelgalt näited igapävaelust, milledega olen isiklikult kokkupuutunud ja tähendanud ka mujal.

Poliitilises tegevuses (sh. erakonda kuulumine) võib selle õpetaja asemel olla igaüks - jurist, politseinik, keskkonnakaitsja jne. Kuid tähtis ei ole ametnimetus vaid isiku kohustused ja õigused. See, et sa oled mõne erakonnaga seotud, ei loo sulle lisavõimalusi tavatöökohal ja ammugi ei või olla "erakonna käepikendus". Veel vähem võid sa oma ametikohta kuritarvitada. Paraku nii tehakse ja sellest on kahju. Kannatavad nii eetilised väärtused kui ka head tavad.
Probleem nõuab lahendamist!
Ega siin palju võimalusi ei olegi. Tuleb teha seadusele lisa, et avaliku sektori töötaja ei või omada parteilist kuuluvust ja suudab säilitada oma üldise sõltumatuse püsides ainult oma töö raamides. Kõike seda võiks ka kontrollida ja seaduse rikkumisel teha viivitamatult radikaalsed otsused. Viivitamised on alati vale valik nagu me igapäevaselt sõltumatus meedias loeme ja kuuleme.

Missing Missing Missing Urmas_arum%c3%a4e7 Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Mina_2 Missing Missing Missing Pilt028 Missing Missing 201209mini Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Jaak_haud Missing Heli_koit Missing Missing Missing Picture_030 Missing Aa0112662 Missing Vladimir_%c3%96%c3%b6pik_25_9_2010 Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing
Photo_6_ Imgp0026 Marektamm-5 Missing Missing Missing Maikel_msn_49 Img_3471-must_kaja Missing Missing Missing Missing Missing
Miks peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile
Miks ei peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile

Kõige tähtsam on juhtivate riigiametnike sõtumatus.

Pole erilist vahet,kas medõdel,pritsumehel või õpetajal on parteipilet või ei ole.Parteilasest juhid on aga kahvlis.Partei võib nendega manipuleerida, kohustada omamehi tööle võtma ja vastaseid välja sööma.Võib kohustada tegema propagandat. Koalitsiooni vahetumisel võidakse juht lahkuma sundida.

Toivo Kalmo
20. jaanuar

Igal inimesel on oma maailmavaade ja mõttemaailm niikuinii

Üldiselt on see tähtsusetu kas keegi annab oma hääle mingile erakonnale ilma selle liige olemata või siis selle erakonna liige olles. Tõekspidamised ja põhimõtted on igal õpetajal, politseinikul, päästjal, sotsiaaltöötajal, jne niikuinii. Mis puudutab õpetajate osalemist vallavolikogudes, siis minu arust on lausa hädavajalik, et igas vallavolikogus oleks vähemalt üks õpetaja. Täpselt nagu kõik teisedki inimesed, on ka õpetajad ikkagi igaüks unikaalne isiksus ja igal neist on oma eripärad, plussid, miinused. Mis parata, inimesed ju. Kas Kaido äkki ületähtsustab vallavoliniku või siis õpetaja staatust? Ilmaasjata.

Mark Muru
15. jaanuar

uskumatu

Äkki ei peatuks poolel teel ja võtaks avalik usektori töötajatelt ka valimisõiguse ühekorraga ära - nad ju võivad kuritarvitada oma kodanikuõigust ja vialde neid jõudusid, kes neile suuremat palka lubavad?? Radikaalneotsus nagu ma aru saan, oleks siis 25+5 kusjuures määraks selle kohtuväline troika?

Vello Tõugu
31. jaanuar