Rahvakogu veeb on arhiveeritud 30.05.2013 seisuga. Uudiseid saab lugeda siit >>
Ettepanekute kogumineJaanuar 2013   AnalüüsVeebruar 2013   ArutelupäevAprill 2013   SeadusemuudatusedAprill 2013
RU EN

Suur aitäh kõigile kes osalesid ja pakkusid välja ideid Eesti demokraatia arendamiseks.

Veebruari teises pooles hakkame siinsamas avalikustama analüütikute ja ekspertide töö tulemusi.

Missing Erik
Vest
10.01.2013

Kandideerimis- ja valimisõigus anda ainult kohalikele inimesele!!

Tänasest valimisseadusest võime välja lugeda, et KOV-i valimistel on kandideerimisõigus nendel isikutel, kelle püsiv elukoht, mille aadressiandmed on kantud rahvastikuregistrisse, asub hiljemalt valimisaasta 1. augustil selles vallas või linnas mille volikokku kandideeritakse.
Tegelikkuses annab selline klausel võimaluse erakondadel häälepüüdjatest poliitparte vastavalt vajadusele ümber paigutada vaid mõned kuud enne valimispäeva.
Veelgi hullem on olukord valijatega, keda vahetult enne valimispäeva kirjutatakse sadade kaupa sisse nii amortiseerunud paadikuuri kui ämma ühetoalisse korterisse. Peale valimisi on nagu võluväel karanteeritud, et mõned nädalad varem ootamatult elupinnale lisandunud uued sõbrad / tuttavad / sugulased on nõus üsna meelsasti oma endisesse elupaika tagasi kolima.
Et aga saada omavalitsuselt mingit toetust, lasteaiakohta või mingit muud hüve (nt. madalamat parkimistasu kodumaja ees isikliku auto parkimiseks) nõutakse kehtivat sissekirjutust alates 9 kuust kuni aastani. Selle aastaga saab omavalitsus nii maksutulu kui ka kinnituse, et inimene ka tegelikult siin elab.
Ettepanek on viia valimisseadusesse muudatus, mis lubab KOV-i valimistel nii kandideerijana kui valijana osaleda vaid nendel isikutel, kelle rahvastikuregistrijärgne elukoht on olnud muutumatu valimisaastale eelnenud aasta 31. detsembrist alates.
Kui isik on reaalselt ka kolinud teise piirkonda, siis on tal jätkuvalt võimalik hääletada selles valimispiirkonnas kus ta elas ametlikult valimistele eelnenud aasta 31. detsembril.

Missing Missing Missing Liivad%c3%bc%c3%bcnid Missing Missing Missing Missing Missing Poolas_2012 Missing Snapshot_20130107_1 Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Mina_2 Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Facebook Missing Koala Missing Missing Missing Missing Missing Missing
Dsc_0299 Marektamm-5 Missing Missing Missing
Miks peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile
Miks ei peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile