Rahvakogu veeb on arhiveeritud 30.05.2013 seisuga. Uudiseid saab lugeda siit >>
Ettepanekute kogumineJaanuar 2013   AnalüüsVeebruar 2013   ArutelupäevAprill 2013   SeadusemuudatusedAprill 2013
RU EN

Suur aitäh kõigile kes osalesid ja pakkusid välja ideid Eesti demokraatia arendamiseks.

Veebruari teises pooles hakkame siinsamas avalikustama analüütikute ja ekspertide töö tulemusi.

Missing Erkki
Markus
10.01.2013

Valimised kui sellised peaks ära kaotama

Praegused valijad saavad õiguse hääletada juba seaduste vastuvõtmise poolt/vastu. Kui me ise ei taha hääletada, siis võime oma hääle delegeerida kolmandale isikule, kes siis hääletab meie eest. Samas on meil igal hetkel võimalus kontrollida, iga seaduse juures, kuidas meie häälega käituti. Kui teeme seaduse vastuvõtmise kahe etapiliseks, kus esimesel etapil saavad hääletada kõik (nii esindushääled, kui ka isiklikud hääled) ja teises etapis ainult isiklikud hääled (see annab võimaluse muuta oma valikut, kui sa ei nõustu oma valitud esindaja valikuga), siis saame kindlustada sellega ka kõikidele rahulolu oma valikuga.

Autor: MN.

A62e1066272807ba0c679df32ca7eeb7 Missing Missing Missing Missing Missing
Dsc_0299 Missing Missing Missing Marektamm-5 Missing Img_1396-tinz Missing Widescreen_(8)_3 Missing Missing Missing Top20 Missing Missing Missing Missing Missing Snapshot_20130107_1 Missing Missing Missing Missing Missing Missing Mina_2 Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Facebook Missing Missing Koala Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing
Miks peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile
Miks ei peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile

Ettepanek väärib arendust

Kui demokraatia algusajal tuli kreeka rahvas platsile kokku, et hääletada, siis e-riigi jätkuv areng võib luua olukorra, kus rahvas saab jälle lihtsalt ja mugavalt oma tahet teostada.
Rahvas ei hääleta maksude tõusu ja toetuste suurendamise poolt, kui on selgeks tehtud, mille arvelt need hüved tulevad. Pensionär ei hääleta toetuste suurendamise poolt, kui on teada, et sel juhul kaob päästeteenistus kodukohast, vähendatakse arstiabi kättesaadavust jne.

Mart Püvi
17. jaanuar

lahe idee, aga

Kui rahvas peaks hakkama otse seadusi tegema, peaks iga valija olema süvenenult tutvunud ka kõikide asjaoludega ja see on täis kohaga töö. Kui me otse seadust valiksime tuleks jõle palju "vähendame makse" ja "suurendame toetusi" ilma, et keegi mõistaks kuidas on vaja riiki üleval hoida.

Küll aga sama metoodi võiks kasutada poliitikute valimisel. Tegin uue ettepaneku

link: www.rahvakogu.ee/ideas/773-valimine-on-jatkuv-ja-valitakse-tahtajalist-projekti

Krister Viirsaar
15. jaanuar