Rahvakogu veeb on arhiveeritud 30.05.2013 seisuga. Uudiseid saab lugeda siit >>
Ettepanekute kogumineJaanuar 2013   AnalüüsVeebruar 2013   ArutelupäevAprill 2013   SeadusemuudatusedAprill 2013
RU EN

Suur aitäh kõigile kes osalesid ja pakkusid välja ideid Eesti demokraatia arendamiseks.

Veebruari teises pooles hakkame siinsamas avalikustama analüütikute ja ekspertide töö tulemusi.

Missing Toivo
Kalmo
11.01.2013

Jaoskondades ja netis peavad kandidaatide nimed olema tähestikulises järjekorras

Nime järele märgitakse,kas tegemist on üksikkandidaadiga või kuulub kandidaat mõnda erakonda/valimisliitu.Nimekirja niisugune esitamine väldib valja kallutamist mõne partei nimekirja poole.Kui valijal on kindel soov mingi konkreetse partei poolt hääletada,küll ta siis selle kandidaadid nimekirjast üles leiab.

Missing Missing Missing Missing Missing Missing Widescreen_(8)_3 Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Facebook Missing Kass_ja_mnp_x Koala Jaak_haud Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Katrin_pere Missing
Missing Missing Missing Dsc_0299
Miks peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile
Miks ei peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile

Tihti loobitakse hääli umbropsu.

Kui vaadata valimistulemusi,siis parteide juhtoinad on saanud meeletu häältesaagi.
See näitab,et suur osa valijaid konkreetsetel poliitikutel vahel ei tee.Olen mitmetelt inimestelt küsind tema lemmikandaadi ja lemmikpartei kohta.Tihti selgub vastustest,et nende lemmikkandidaadid ei kuulugi nende lemmikparteisse.Sellepärast arvan,et nimekirjaga tuleks suunata valija oma lemmikkandidaati otsima.Nii tuletaks valija meelde konkreetsete kandidaatide tegusid, ega loobiks oma häält mõtetute broilerite peale.

Toivo Kalmo
11. jaanuar

Asi oleks segane...

Vaevalt et keegi mingi erakonna poolt hääletab, sest on nimekirjas enne mõnda muud erakonda. Isikud peaks niigi tähestikulises järjekorras olema. Lihtsalt tähestikuline järjekord muudab pildi väga kirjuks, eriti arvestades, et näiteks Riigikogu valimistel on ühe ringkonna kandidaatide arv umbes 70.

Sander Maripuu
11. jaanuar