Rahvakogu veeb on arhiveeritud 30.05.2013 seisuga. Uudiseid saab lugeda siit >>
Ettepanekute kogumineJaanuar 2013   AnalüüsVeebruar 2013   ArutelupäevAprill 2013   SeadusemuudatusedAprill 2013
RU EN

Suur aitäh kõigile kes osalesid ja pakkusid välja ideid Eesti demokraatia arendamiseks.

Veebruari teises pooles hakkame siinsamas avalikustama analüütikute ja ekspertide töö tulemusi.

Missing Andris
Reinman
11.01.2013

Rahvakogusse vaid toetusega ideed: enne avalikustamist tuleks koguda 10 allkirja

Hetkel on rahvakogu.ee portaalis palju ideid, mida ei toeta peale selle esitaja mitte keegi. Sellised ideed segavad ja risustavad tühja ballastina ülejäänuid, mõistlikumaid ideid.

Ettepanek oleks uusi ideid koheselt mitte avaldada - idee autor peab leidma oma ideele vähemalt 10 erinevat toetajat, kes sellele alla kirjutaks (näiteks peidetud lingi kaudu). Alles peale seda muutub idee kõikidele avalikult hindamiseks. 10 toetajat on piisavalt väike number, et igaüks soovi korral sellise toetajate arvu kokku saaks, aga samas piisavalt suur, et filtreerida välja sisutühja spämmi, mida keegi toetada ei taha.

Urmokybar_net 37703270266 Missing Missing Marektamm-5 Liivad%c3%bc%c3%bcnid Missing Missing Missing Missing Missing Missing Ragnar_sass_foto Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Pilt028 Missing Missing Jyri2 Missing Missing Missing Missing Jaak_haud Missing Missing Vladimir_%c3%96%c3%b6pik_25_9_2010 Missing Photo_6_ Missing Olev_vaher_3
Missing Missing Kaarel2011_1_ Missing Missing %c3%9cllar-metsand-150x150 Mina_10dd Missing Missing Missing Missing Missing Missing Yyyyy Vello Missing Missing Missing Aa0114715
Miks peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile
Miks ei peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile

Mingi regulatsioon võiks tõepoolest eksisteerida.

Väga vabandan, aga see buldooser ei pruugi tulla alati just erakondade poolt. Hägusus ja infomüra on juba praegu äärmiselt segav. Seetõttu toetan põhimõtteliselt suunda, et mingil moel tuleks seda vähendada, vastasel juhul kaob kogu asja idee kümnete sisutühjade postituste sisse täiesti ära.

Lisette Kampus
11. jaanuar

Jah, mingi regulatsioon võiks Rahvakogu ettepanekutel olla

Minu meelest ongi VARIA praegu olemas olev igasuguste ettepanekute rubriik. Sinna tõstetakse kõik mujale mitte sobiv.

Edaspidi võiks UUTE ettepanekute tegijate teemapüstitused minna alguses VARIASSE vmt teemasse. Siis alles vaadatakse, kuhu neid liigitada. St vastupidine praegusele VARIASSE üle viimisele.

Kuid HILJEM (ehk edaspidi), kui keegi on enamasti esitanud mõistlikke ettepanekuid, siis võiks ta saada ka ise oma ettepanekule sobivat rubriiki valida. Isikute arvamine sellesse nimistusse peaks olema siis kuidagi reguleeritud, kas automaatselt või ükshaaval üle vaatamisega. Mingit moodi ju ka praegu hinnatakse ettepanekute tegijaid.

See ei teeks süsteemi haldajatele liigset ajakulu esimeses nn ettepanekute kogumise etapis.

Seda annaks ju teha. IT-inimesena arvan ma nii, kuigi pole platvormiga tuttav. ;)

Kai Kaarna
11. jaanuar

uus staatus või filter avaldamist ootavatele ideedele

Ehk aitaks ebaoluliste ideede selekteerimist idee mitu staatust? Avaldamiseks vajalikku allkirjade arvu ootavaid ideid vaikimisi ei näidata kuna nad filtreeritakse välja. Kui kellegil on soov vaadata ka alla 10 toetushääle kogunud ideid, siis saab ta vastava flitri sisselülitada

Olev Vaher
11. jaanuar

Täiendavad märkused

Kahjuks ei saa idee teksti enam täiendada, nii et lisan märkused siia. Minu idee puhul on oluline just osaleja aktiivne "kampaania" oma idee eest, mitte võimalus passiivselt ideele toetajaid leida nagu see "varia" või filtri puhul võimalik oleks. Juhul kui ideed kuskil avalikult välja ei kuvata enne toetajate leidmist, peab idee autor seda aktiivselt ise promoma (näiteks Facebookis/Twitteris või foorumites või kasvõi kohaliku poe ees).

Andris Reinman
11. jaanuar

Olen põhimõtteliselt vastu kuna ...

Siis parteid panevad oma liikmed agaralt kirjutama ja toetama ning tavainimesel on raske sellise buldooseri alt välja saada. Lihtsalt sellised ettepanekud kaoksid üldisesse massi ära. Liiga palju tekiks hägusust ja infomüra .

Aivo Peterson
11. jaanuar

Palun,saage üle.

Olen märganud samuti ettepanekuid,mis külmaks jätavad või mida esimeses järjekorras lahendama ei peaks.Kuid meil on praegu siiski ajurünnak ja praegu on tähtis,et kõik mõtteid välja öeldaks.Igas mõttes võib tõeiva sees olla,aga autor pole osanud seda arusaadavalt kirja panna.Portaalikaaslaste küsimused võiksid aidata ettepanekut täpsustada.Ka vastuvõetamatud ettepanekud võivad ärgitada teisi avaramalt mõtlema.
Minu arvates on mure hoopis järgmise etepiga.Ei ole õige,et eksperdid ideed pelgalt kimpu seoksid ja nendest teksti kokkukirjutaksid.Me tahame väljundina saada ju seaduste muutmise eelnõusid,mida peab ühendama samasugune poliitiline tahe.Seega peab ekspertide mustandid siia portaali tagasi tooma ja arutelu jätkama

Toivo Kalmo
11. jaanuar