Rahvakogu veeb on arhiveeritud 30.05.2013 seisuga. Uudiseid saab lugeda siit >>
Ettepanekute kogumineJaanuar 2013   AnalüüsVeebruar 2013   ArutelupäevAprill 2013   SeadusemuudatusedAprill 2013
RU EN

Suur aitäh kõigile kes osalesid ja pakkusid välja ideid Eesti demokraatia arendamiseks.

Veebruari teises pooles hakkame siinsamas avalikustama analüütikute ja ekspertide töö tulemusi.

Img_1064 Kaido
Hint
11.01.2013

KOV korruptsioonivabaks!

KOV valimistel võiksid inimesed saada valida min. 4 erakonna vahel ja üks vallavanem ei peaks olema kaks (ja enam) ametiaega järjest võimul. Seeläbi peaks vähenema korruptsioon KOV tasandil ja võimule saaksid aegajalt ka uued jõud.

KOV tasandil on korruptsoonitõenäosus alati olnud suur. Alatasa ilmuvad avalikkuse ette altkäemaksu, pistise ja lisaks ka ametialase kuritarvitamisega seonduvad juhtumid. Lisaks on aegajalt kuulda ka maadega sahkerdamise juhtumeid.
Kõik need juhtumid on valdavalt toime pandud poliitilist võimu omavate isikute poolt ja seda ka enamsti KOV -tasandil.
Et seda vältida võiks iga KOV valmiste järel vahetuda KOV võim. Samuti võiks olla lisaks ühele tugevale kandidaadile ka tugev vastane mõnest vastaserakonnast. Valimised on ju mõttetud kui valida on ainult üks tugev isik ja nii ka edaspidi. Mõnes KOV- ongi ainult kaks erakonda ja üks alati võidab. Näiteks minu koduvald- debatt on olematu konkuredid samuti. Isegi Keskerakonda ei ole, mis muidu püüab olla igal pool esindatud, teistest erakondadest rääkimata. Kas teiste erakondade püüdlused on praeguse võimu poolt lämmatatud või tõesti nad näevad antud piirkonda ebaatraktiivsena.

Kui antud küsimuses midagi ette ei võeta, siis kõik jätkub. Mina igatahes püüdsin sõnastada oma mõtte ja loodan et kellelegi läheb see veel korda!

Missing Missing Missing Photo Mina_2 Missing Missing Missing Andres_base Missing Missing Koala Missing Missing Missing Missing Missing Missing
Imgp0026 Missing Missing Missing Urmokybar_net
Miks peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile
Miks ei peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile

Lilian Pilv

Kohalikul tasandil on paljud tegevused suunatud kogu valijaskonnale.Ühtede isikute võimulolles on elu nagu ühel jalal hüppamine- liikuda saab,aga tasakaal on vilets.Parema tasakaalu saavutamiseks oleks hea ka teine jalg maha toetada.Ka kipuvad otsustamisest kõrvale jäetud varsti üldse käega lööma ja see tähendab tihtipeale kogukondade lõhestumist ja väikesteks vürstiriikideks muutumist.

Lilian Pilv
27. jaanuar

Kandidaatide nappus

Mis saaks siis, kui selles linnas või vallas ei leiduks nelja nimekirja jagu inimesi, kes kandideerida sooviksid?

Urmo Kübar
14. jaanuar