Rahvakogu veeb on arhiveeritud 30.05.2013 seisuga. Uudiseid saab lugeda siit >>
Ettepanekute kogumineJaanuar 2013   AnalüüsVeebruar 2013   ArutelupäevAprill 2013   SeadusemuudatusedAprill 2013
RU EN

Suur aitäh kõigile kes osalesid ja pakkusid välja ideid Eesti demokraatia arendamiseks.

Veebruari teises pooles hakkame siinsamas avalikustama analüütikute ja ekspertide töö tulemusi.

Img_1064 Kaido
Hint
11.01.2013

Tartust Pihkva laevaga!

Tartu- Pihkva praamiühendusest on räägitud juba aastaid, kuid seni ongi see pelgalt jutuks jäänud. Kunagi see eksisteeris kuid aegade pöörises see lõpetati.
Peipsiäärne regioon on küllaltki rikkaliku kultuurilooga aga täna kui me räägime maaelu hääbumisest (seniselt kujult), siis kannatab ka antud regioon. Piirkonnas ei ole eriti tööd ja inimesed kolivad üha enam linnadesse. Vaesust ja ebaõiglust võib kohata igal sammul.
Mõni uus ettevõtmine on täna hädavajalik. Turist ei tule Vooremaalegi, mis me veel Kallaste- või Mustvee linnast räägime. Ainus Peipsiga kontaktis olev „Meka“ on Tartu. Tõsi, ega Tartu on ilma Peipsita niigi atraktiivne.
Kuid, siiski ei ole Peipsi (järvistu) nii väheatraktiivne. Kalapüügiga seostab nii lätlane kui leedukas koheselt ka Pepsit ja eeatlane ise loomulikult samuti. Kalevipoja Uisumaraton Peipsi jääl meelitab samuti palju külastajaid.
Kui nüüd jällegi edasi astuda, siis miks ei võiks seilata järvistul ka mõni alus, mis veaks kohalikke elanikke, turiste ja ka kaupu kolmest Eeati linnast ka Vene poolele ja tagasigi. Vene turist kui eestlane oleksid väga tänulikud kui saaksid seilata üle Pepsi. Erinevad sadamalinnad teeniksid sealt ka kena kapitali. Seeläbi tekiksid ettevõtted ja töökohad, mis rahuldaksid turistide vajadusi. Kui edukus on kasvanud saaksid ka regioonis olevad omavalitsused luua hüvesid oma rahvale – elu(järg) elavneks/paraneks.

Võibolla täna on see kõik kättesaamatu, kuid siiski mitte võimatu. Varem sellest on räägitud, nüüd räägin mina ja võib hulk aega edasi minna kui keegi jälle avastab. Et idee täituks on vaja järjepidevust ja ehk siis jõutakse sellele ka lähemale.

Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Facebook Missing Missing Missing Missing Missing Vladimir_%c3%96%c3%b6pik_25_9_2010
Imgp0026 Missing
Miks peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile
Miks ei peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile