Rahvakogu veeb on arhiveeritud 30.05.2013 seisuga. Uudiseid saab lugeda siit >>
Ettepanekute kogumineJaanuar 2013   AnalüüsVeebruar 2013   ArutelupäevAprill 2013   SeadusemuudatusedAprill 2013
RU EN

Suur aitäh kõigile kes osalesid ja pakkusid välja ideid Eesti demokraatia arendamiseks.

Veebruari teises pooles hakkame siinsamas avalikustama analüütikute ja ekspertide töö tulemusi.

Poolas_2012 Enn
Kaljo
11.01.2013

Rahvaalgatuse ehk referendumite seadus

Riigi demokraatlike põhimõtete kindlustamiseks on vaja välja töötada rahvast otse kaasav rahvaalgatuse ehk referendumi seadus, millega määratakse kindlaks rahvaalgatuste käivitamised nii KOV kui riigi tasandil ja nende seadusandlik, ehk kohustav väljund, st ühelgi hääletusel ei tohiks olla vaid nõuandev või soovitav mõju, sellest peaks riigikogu või KOV otse juhinduma oma uute seaduste väljatöötamisel või üleriigiliste otsuste tegemisel.
Rahvas peab saama algatada referendumi ka kohaliku elu valupunktide üle otsustamisel, rääkimata seadusloome üle otsustamisel ja selle suunamisel.

Nologo Missing Missing Missing Rainern%c3%a4gu Missing Missing Missing Marektamm-5 Koopia_%c3%bcksusest_sam_0804 Missing Missing %c3%9cllar-metsand-150x150 Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Poolas_2012 Missing Missing Missing Missing Missing Mina_2 Missing Missing Missing Nagunagu Pilt028 Missing 2003.01.20.passipilt Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Harda_(5) Missing Missing Facebook Missing Missing Missing Missing Missing Kass_ja_mnp_x Missing Missing Lauri_m6ek Jaak_haud Heli_koit Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Vladimir_%c3%96%c3%b6pik_25_9_2010 Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Aa0114715 Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing
Missing
Miks peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile
Miks ei peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile

Rahvaalgatuse seadus koheselt valmis teha!

Loodan, et selle paljude inimeste poolt esitatud ettepaneku eri vormid liidetakse kokku ja see saab seaduseks ühena esimestest. Kandke selle eest hoolt, lugupeetavad rahvakogulased!

Enn Kaljo
11. jaanuar

Petitsioonile reaalne võim!

Kui sama ettepanekut teiste sõnadega ümber ütelda:
tuleb kehtestada arvulised kriteeriumid, mille puhul petitsiooniga (allkirjade kogumiga) saab sekkuda eri võimutasandite otsustesse ning seadusloomesse. Näiteks: kohaliku omavalitsuse tasandil sekkumiseks on vaja 500 allkirja, riigi tasandil 10 000 allkirja.
Hetkel on täiesti ebaselge, mis on täpsemalt "piisav avalik huvi", et see muutuks argumendiks otsuste tegemisel ja oleks sellena aktsepteeritav ka kohtus peetavates õigusvaidlustes.
Paljudes riikides on sellised kriteeriumid olemas.

Juta Vallikivi
12. jaanuar

Hea idee,aga arvan,et

rahvaalgatus ei ole iganädalane ettevõtmine,vaid niisugune olukord,kus valitud kogu või valitsus on eriti räigelt rahva tahtest üle sõitnud.Sellepärast leian,et nõutav allkirjade hulk peaks olema pakutust suurem.Allkirjade hulk KOV otsuse vaidlustamiseks peab sõltuma KOV suurusest.

Toivo Kalmo
12. jaanuar

Rahvas võimule ligemale

Kindlasti on oluline, et Eesti riigis kõrgema võimu kandja ka valimistevahelisel ajal oma võimu realiseerida saaks.

Tiit Tuuleveski
27. jaanuar