Rahvakogu veeb on arhiveeritud 30.05.2013 seisuga. Uudiseid saab lugeda siit >>
Ettepanekute kogumineJaanuar 2013   AnalüüsVeebruar 2013   ArutelupäevAprill 2013   SeadusemuudatusedAprill 2013
RU EN

Suur aitäh kõigile kes osalesid ja pakkusid välja ideid Eesti demokraatia arendamiseks.

Veebruari teises pooles hakkame siinsamas avalikustama analüütikute ja ekspertide töö tulemusi.

Missing Tõnu
Veeremaa
12.01.2013

Kehtestada luksusesemete, kinnisvara ja dividendide maks

Kehtestada juksusasjadele: luksusautod,mootorrattad, jahid-paadid ja kinnisvarale; mitu korterit, luksusmõisad jne . ning dividendide maks.
Need rikkused pole nii kui nii ausalt teenitud! Kes on pangad,ettevõtted,fondid, AS pankrotti ajanud ja hiljem naudivad elu.

Missing Liivad%c3%bc%c3%bcnid Missing Missing Missing Mina_2 Missing Missing Missing Missing Missing Image005 Missing Missing Facebook Missing Missing Missing Missing Vladimir_%c3%96%c3%b6pik_25_9_2010 Missing Missing Missing
Nologo Imgp0026 Marektamm-5 %c3%9cllar-metsand-150x150 Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing
Miks peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile
Miks ei peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile

Maksubaasi muutmine

Mujal maailmas nimetatakse seda rikkusemaksuks (Wealth tax, Net worth tax).
Mõte hea ja see tuleb ilmselt varem või hiljem realiseerida. Praegune maksu- ja eelarvepoliitika vaid võimendab ühiskonna kihistumist. Seda tuleb teha sest:
1. Praegu jääb praktiliselt kogu kapital ja sellest saadav tulu maksustamata. Kui soomlased ütlevad, et neil jääb 90% kapitalitulust maksustamata, siis on see number Eestis ilmselgelt veelgi suurem. Samas sõltub sellesama kapitali (maa, majad, transpordivahendid jms) väärtus otseslt sellest, kuivõrd riik suudab tagada registrite usaldatavust, milline on infrastruktuuri ja turvalisuse tase jne. Kõik need kulud kaetakse praegu tulu- ja tarbimismaksudest. Seega ühed kannavad kulud ja teised saavad sellest kasu.
2. Ilmselt juba lähitulevikus võtavad arvutid inimeselt töö (vt link). See aga tähendab praeguse maksubaasi

link: www.sirp.ee/index.php?option=com_content&view=article&id=16444:mis-toeoed-me-lapsed-teevad&catid=9:sotsiaalia&Itemid=13&issue=3417

Paul Tammert
13. jaanuar

Kõik on suhteline

Meil seisab parklas suviti kaks mootorratast. Ühega käib tööl elektrik ja teisega keevitaja. Mida nad ebaausat on korda saatnud? Meil seisab parklas suur maastur sest meie toodangut ei saa gabariitide tõttu veoautodega vedada ja nende vedude tarbeks toodetakse suuri kahe- ja kolmeteljelisi spetsiaalhaagiseid mis maasturite taha haagitakse. Mis siin ebaausat on?

Mark Muru
14. jaanuar