Rahvakogu veeb on arhiveeritud 30.05.2013 seisuga. Uudiseid saab lugeda siit >>
Ettepanekute kogumineJaanuar 2013   AnalüüsVeebruar 2013   ArutelupäevAprill 2013   SeadusemuudatusedAprill 2013
RU EN

Suur aitäh kõigile kes osalesid ja pakkusid välja ideid Eesti demokraatia arendamiseks.

Veebruari teises pooles hakkame siinsamas avalikustama analüütikute ja ekspertide töö tulemusi.

Missing Jaan
Huik
07.01.2013

Riigikogu valimistel hääletada ka riigikogulase palk

Praegu määravad riigikogulased oma palga ise! See on huvide konflikt ja põhjus, miks riigikokku kandideerivad ka kasu saamisele orienteeritud isikud. Riigikogulase palga suurus määratakse riigikogu valimistel. Valimissedelile kantakse valikud: keskmine palk, 2 keskmist palka, 3 keskmist palka, 4 keskmist palka, 5 keskmist palka. Kõikide riigiametnike palgad leitakse vastava koefitsiendi järgi riigikogulase palgast.

Facebooki_uus_pilt Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing 68831_115390938524096_1664505_n Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Portree___delfist Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Vello Missing Missing Missing Jaak_haud Missing Missing
28051_477328542290065_2050125831_n Missing Missing Missing Rainern%c3%a4gu 39107090296 Missing Imgp0026 Widescreen_(8)_3 Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Dsc_0299 Missing
Miks peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile
Miks ei peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile

Võidab osalusdemokraatia!

Kui inimesed valivad ka riigikogulase palga, siis hakkavad nii riigikogulased kui ka valitsuse liikmed mõtlema sellele, kuidas keskmist palka tõsta. Nii paraneb lõppkokkuvõttes ka meie kõigi elatustase ja inimesed ei pea välismaale massiliselt tööle minema! Inimesed saavad rohkem aega kulutada oma kvalifikatsiooni tõstmisele. Tööandjatel on siis palju vähem vaja kurta, et ei jätku kvalifitseeritud tööjõudu.

Jaan Huik
23. jaanuar

Keskmine palk

MTA ja Statistikaameti järgi on eesti "keskmine palk" erinev kuna Statistikaamet ümardab teatud summad üles. Põhimõtteliselt huvitav ettepanek. Enne aga tasuks veidi selgusele jõuda kumb "keskmine palk" on õiglasem ehk täpsem.

Erkki Laidinen
07. jaanuar

Kas ma saan teiste palga üle ka hääletada?

Iseenesest nõustun, et Riigikogulaste palgad võiks määrata keegi teine, aga rahvahääletus selle üle oleks ju naeruväärne. Loomulikult hääletatakse vähima võimaliku poolt.

Sander Maripuu
07. jaanuar

Palk peaks olema seotud mediaanpalgaga

ja seda maksuameti, mitte statistikaameti andmete järgi

Lauri Rooden
08. jaanuar

Palgateema...

Selle mõtte sisu on vist vähendada Riigikogulaste palka? Riigikogulaste palk peaks selgelt olema erasektoriga konkurentsivõimeline. Nagu ka Kaja Kallas intervjuus TV3le välja tõi, oli tema palk erasektoris kõrgem kui nüüd Riigikogus. See hoiab spetsialiste eemal. Nõudes palkade vähendamist ei tohi me ära unustada, et puhtalt armastus riigi vastu ja kodanike viha väga taskuid ei täida. Meedia manipulatsioon on kujundanud säärased seisukohad.

Rainer l u s m ä g i
07. jaanuar

Riigiametnikud..

Kas siis tuleks eeldada, et kõik riigiametnikud peavad hääletama riigikogulastele võimalikult kõrge palga, et endale ka normaalsusele lähedane sissetulek saaks?

Sten-ranet Luide
07. jaanuar