Rahvakogu veeb on arhiveeritud 30.05.2013 seisuga. Uudiseid saab lugeda siit >>
Ettepanekute kogumineJaanuar 2013   AnalüüsVeebruar 2013   ArutelupäevAprill 2013   SeadusemuudatusedAprill 2013
RU EN

Suur aitäh kõigile kes osalesid ja pakkusid välja ideid Eesti demokraatia arendamiseks.

Veebruari teises pooles hakkame siinsamas avalikustama analüütikute ja ekspertide töö tulemusi.

Mina_10dd Aivo
Peterson
13.01.2013

Kaitseväe välismissioonid ainult läbi avaliku rahvahääletuse

Lõpetada see pull, kus mõni meie välisminister, kellele mõni ülemere poliitik patsutab õlale ja palub saata meie poisse sinna või teise kriisikoldesse, kohe jookseb keel ripakil Valitsusse ja Riigikokku promo tegema. Nii väikese rahva puhul on iga hing ka oma maal tarvis. Eriti arvestades asjaoluga, kui palju meid siin ennast surnuks joob-sõidab. Eesti niigi hädas juba nendega, kes kaasaja konfliktides invaliidiks jäänud. Toodame enesele ebastabiilseid sõjahulle aga juurde ja looritame seda demokraatia kibedate õitega. Samal ajal kui demokraatia magusaid vilju maitsvad poliitikud istuvad oma häärberites ja maitsevad riigi kulul 1963 väljalaske aasta veiniga. Hea seegi, kui seda tehtaks oma isiklikust taskust, aga mitte riigi rahakoti peal parasiteerides.

Aa0183157 Missing Missing Missing Mina_10dd Missing Missing Poolas_2012 Yyyyy Missing Missing Missing Vello Missing Missing Missing Heli_koit Missing Missing Vladimir_%c3%96%c3%b6pik_25_9_2010 Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing
Rainern%c3%a4gu Missing Imgp0026 Missing Missing Missing Img_9504 Missing Missing Nagunagu 2003.01.20.passipilt Missing Missing Missing Missing Lauri_m6ek Jaak_haud Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing
Miks peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile
Miks ei peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile

Sest et sõda ei ole normaalne

Näib et Eesti on ennast täielikult muust Maailmast välja lülitanud, sellega eraldab meid ainult üks SUUR JÄME JUHE, mis lookleb läbi Brüsseli Pentagoni. Selline olukord on juhm, ebainimlik ja pseudoefektiivne.

link: rahvakoguja.wordpress.com

Meelis Kaldalu
25. jaanuar

Austatet Tõnu !

Las poliitikud delegeerivad selle küsimuse loodavale omavalitsuse juures asuvatele VANEMATE KOGULE - https://www.rahvakogu.ee/ideas/203-moodustada-vanemate-kogud-kohalike-omavalitsuste-juurde . Reageerimiskiiruseks 2 nädalat kuni üks kuu, ega see eriti praegu ka kiiremini lähe .

Aivo Peterson
13. jaanuar

Rahvahääletuse korraldamine võtab palju aega.

Rahvahääletuse ettevalmistamine ei ole ainult administratiivne küsimus. Lisaks tavapärasele hääletuse ettevalmistamise korralduslikule poolele peab toimuma avalik laialdane arutelu üles seatud küsimuse kohta. Mulle tundub, et välismissioonid tuleb kiiremalt korraldada.

Tõnu Jürjen
13. jaanuar