Rahvakogu veeb on arhiveeritud 30.05.2013 seisuga. Uudiseid saab lugeda siit >>
Ettepanekute kogumineJaanuar 2013   AnalüüsVeebruar 2013   ArutelupäevAprill 2013   SeadusemuudatusedAprill 2013
RU EN

Suur aitäh kõigile kes osalesid ja pakkusid välja ideid Eesti demokraatia arendamiseks.

Veebruari teises pooles hakkame siinsamas avalikustama analüütikute ja ekspertide töö tulemusi.

Mina_10dd Aivo
Peterson
13.01.2013

Kõikide MINISTRITE otses haldusalas töötavate SUGULASTE AVALIK NIMEKIRI ...

... mis alusel ja kelle käsiliini pidi see inimene sinna tööle võeti? Kas ja millise konkursisõela on ta läbinud ? Kas on selle sugulase kohta tehtud riskianalüüs võimalike suhete pinnal oma otsese tööandjaga?

Aa0183157 Missing Missing Missing Missing Missing Missing Mina_10dd Missing Missing Missing Mina_2 Missing Missing 0013aba9-acea-440a-95cc-2e6518eaee4e_12 Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Skype_olev Missing Mina Missing Missing Vallamajas_10.09.2010_006 Missing Missing Missing Missing Vladimir_%c3%96%c3%b6pik_25_9_2010 Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing
Urmokybar_net Imgp0026 Missing Missing Missing Missing Marektamm-5 Missing Tonu.kerge Missing
Miks peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile
Miks ei peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile

Lugupeetud Marek !

Aga kas avalik-õiguslik ootus pole siis riivatud kui ametid ja ministeeriumid nn.PEREKONNASTUVAD? Või seltsistuvad? Niigi varsti juba pooled Valitsuse-Riigikogu ja parteide kadviku liikmetest ühtede ja samade üliõpliasseltside liikmed, Lions-NCI liikumiste tegelased ja jumal teab veel milliste poolavalike või poolsalastatute RAHVUSRADIKAALIDE omad.
Selline demokraatia maskiga looritamine on VALE , kui mitte öelda EBA-EETILINE.

Aivo Peterson
14. jaanuar

Kui seda ideed täpsemaks edasi mõelda, siis on jama majas

ehk mõned täpsustustavad küsimused võimaliku lahenduse kohta. mis viitavad selle nimekirja koostamise keerukusele (kui lähtuda eesmärgist, miks nimekirja vaja on). Kui minister alustab aastal 2013, kas siis tuleb see Aivo pakutud info (nimi listi, ja kõva uurimine, et kuidas tööle sai) teha läbi ka nendel sugulastel, kes juba enne seal ministeeriumis töötasid? Kes oleks antud mõistes sugulased (millist definitsiooni kasutatakse - perekonnaseadus, maksuamet, muu...)? Kas äkki peaks lisaks sugulastele siiski ka sõbrad, naabrid, head tuttavad, endised koolikaaslased jms letti võtma?

Hannes Puidet
29. jaanuar

Lugupeetud Aivo!

Muidugi on väga halb, kui riigiametid "perekonnastuvad", ent 1) tuleks siiski osata teha vahet bioloogilise suguluse (mille kohta käis ettepanek) ja sotsiaalse seltsitegevuse vahel (mille kohta käib kommentaar); 2) ma pole üldse kindel, kas toodud väide, et pooled valitsus- ja parlamendiliikmetest kuuluvad samadesse seltsidesse, vastab tõele; kardan, et see kuulub pigem paranoia valda. Soovitan seega enne andmeid kontrollida ja siis neid välja käia. Samuti tuleb teha vahet parlamendi liikmete (keda üldjuhul valib rahvas) ja riigiametnike vahel (keda valib konkreetne amet); viimaste valimise kord võiks olla ehk nõudlikum ja läbipaistvam küll.

Marek Tamm
14. jaanuar

Maal ei saaks siis ju midagi teha?

Peale väikevaldade probleemi on veel see, et tänapäeval on riigi mõistes ametlikke perekondi päev-päevalt vähem (ametlikud abielud), seega on muutumas ka nt. hõimlaste tuvastamine võimatuks missiooniks. Siin tekib oht ja kohati juba praegu on reaalne, et seadused hakkavad päris elu segama, mitte kaasa aitama.
Ja see imelik nimekiri on ju täna juba Kaupo laual ilmselt olemas ja kellele vaja käiakse mainimas (loodetavasti siis kui miskit susser-vusserit või hullemat ikka tehakse, mitte muidu)

link: www.kapo.ee/est/toovaldkonnad/korruptsioon

Tõ•nu Kerge
15. jaanuar

Ettepanek diskrimineerib isikuõigusi

Paraku rikub ettepanek sugulaste õigusi oma isikuandmete kaitsele, sest pole nende süü, et keegi nende sugulane töötab riigiaparaadis.

Marek Tamm
13. jaanuar

Formaalsus

See oleks üks järjekordne formaalsus mis mingit kasulikku mõju ei oma. Kas tütre mehe isa on sugulane? Aga tema vend? Kui kolmanda põlveni minna siis on pea iga eestlane teise sugulane. Ka on mõned sugulased omavahel rohkem tülis kui tavavaendlased.

Tarmo Kaldma
14. jaanuar