Rahvakogu veeb on arhiveeritud 30.05.2013 seisuga. Uudiseid saab lugeda siit >>
Ettepanekute kogumineJaanuar 2013   AnalüüsVeebruar 2013   ArutelupäevAprill 2013   SeadusemuudatusedAprill 2013
RU EN

Suur aitäh kõigile kes osalesid ja pakkusid välja ideid Eesti demokraatia arendamiseks.

Veebruari teises pooles hakkame siinsamas avalikustama analüütikute ja ekspertide töö tulemusi.

Mina_10dd Aivo
Peterson
13.01.2013

Kõikide RIIGIAMETITE TÖÖTAJATE JA RIIGJUHTIMISEGA SEOTUD ISIKUTE VÄLISLÄHETUSTE

ANDMED AVALIKUKS . See kehtib ka kõikide Riigikogu liikmete, Presidentuuri ning Valitsusliikmete ja nende pereliikmete kohta. Kõik need andmed peaks kajastuma kõikide vastavate institutsioonide kodulehekülgedel ja kajastuma ka reaalajas. Kuhu sõidetakse, millisel eesmärgil, millist esindusklassi kasutatakse , tähtaeg , saabumine ja lähetuses käinud kokkuvõtlik seletuskiri koos vastavate arvete ja kviitungikoopiatega . Ja need peavad eelkõige lähtuma vajaduspõhisest lähenemisest . Muidugi on siin ka erandeid nendes küsimustes mis puudutavad julgolekut kuid ka siin peaks olema suht avatud lähenemine.

Missing Mina_10dd Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Vello Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Vladimir_%c3%96%c3%b6pik_25_9_2010 Missing Missing
Imgp0026 Missing Missing Urmokybar_net
Miks peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile
Miks ei peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile

Urmo, tänud vastuse eest ....

Miks lisakoormust? Aasta-kuu pllanis on need exxelis kõik ilusti olemas. Ja mis see nii keeruline siis läbi interneti siis lennuajal või hotellitoas lebotades täita oleks. Tema pereliige on AVALIKU ELU TEGELANE KELLE TÖÖANDJAKS ON KA AVALIKKUS LÄBI MAKSUMAKSJATE EHK MINA KOOS TEIEGA ... Nii lihtne see ongi. Lähetuse vajalikkust hindab ja argumenteeritult esitab selle isiku otsene tööandja. Milles küssa - ametite juhid siis nii laisaks lännu et ei suudeta enam seletuskirjagi paberile panna või ? Tehku need valitud enne enesele selgeks sõna KOHUSTUS ning kõik mis sellga ka hiljem kaasnema hakkab. Ärgu siis kandideerigu sellele ametikohale kui ei suuda elementaarseidki nõudeidki täita. Miks otsitakse ainult eeskätt vabandusi et hoida ennast eemal vastutusest ?

Aivo Peterson
14. jaanuar

Lisanduv halduskoormus

Selline aruandluskohustus tekitab tohutut lisatööd, mille kasutegur mu meelest on väga tühine, sest kõrvalseisjal on väga keeruline hinnata ühe või teise välislähetuse vajalikkust. Mis puutub pereliikmetesse, siis see tundub veel eriti põhjendamatu, et inimene peaks kogu sellise aruandluse läbima paljalt seetõttu, et ta ema, isa, abikaasa või laps töötab näiteks Riigikogus või valitsuses.

Urmo Kübar
13. jaanuar